Facebook Google+ Twitter

To nie pierwsza afera w rządzie premiera Tuska

W okresie rządów Donalda Tuska, afera z podsłuchem nie jest pierwszą. Była już afera hazardowa, samolotowa, z zegarkiem, taśmowa... Patrząc z perspektywy czasu afery te towarzyszą premierowi od samego początku jego kariery politycznej.

Afera hazardowa
http://www.tvp.info/15639039/hazardowa-tasmowa-zegarkowa-afery-w-rzadzie-donalda-tuska
Rok 2009. Szefa klubu PO Zbigniew Chlebowski oraz minister sportu Mirosław Drzewiecki zamieszani są w tzw. aferę hazardową. Chodziło tu o lobbing w sprawie usunięcia z ustawy zapisów dotyczących dopłat do różnych form hazardu. Przez przypadek rozmowy są nagrane na telefon komórkowy a następnie opublikowane w " Rzeczpospolita". Nagrania ujawniły, że Chlebowski i Drzewiecki przekroczyli swoje uprawnienia w wyniku czego zostali zdymisjonowani przez Tuska, a afera została wyciszona.

Afera zegarkowa

Były minister transportu Sławomir Nowak zostaje oskarżony o złożenie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Poseł nie wykazał składnika mienia ruchomego, którym był zegarek wartości 10 tys. złotych. Biegli oszacowali wartość zegarka na 17 tys. zł. W związku z tym Sławomir Nowak zrzekł się immunitetu poselskiego i poddał się do dymisji.

Infoafera

Fakty dotyczyły infoafery w MSWiA i CPI. Chodziło o ustawienie wielomilionowych przetargów. Były wiceszef MSWiA Witold D. i wicedyrektor CPI zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Obaj zostali aresztowani.

Afera taśmowa - „dolnośląskie taśmy prawdy”

Nagrane rozmowy pokazują wygraną Jacka Protasiewicza na zjeździe dolnośląskiej Platformy. W tle nagrania słychać było posła Norberta Wojnarowskiego, który obiecuje pracę jednemu z delegatów w zamian za głos na Protasiewicza.

Afera samolotowa – OLT Express

Afera ta dotyczyła syna Donalda Tuska. Chłopak był zatrudniony w Porcie Lotniczym w Gdańsku i jednocześnie w OLT Express, linii lotniczych, które należały do spółki Amber Gold. Jednak w wyniku śledztwa nie znaleziono nieprawidłowości w zatrudnieniu syna premiera.

No i oczywiście jedna z najgłośniejszych afer, to afera Amber Gold najgłośniejsza po 1989 r.

Skandal z ostatnich dni spowodował, że sytuacja rządu Donalda Tuska stała się najtrudniejsza od 7 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.