Facebook Google+ Twitter

To nie wielki kryzys rządu, a czarnowidztwo

Po dymisji gen. Pawła Bielawnego, płk. Edmunda Klicha i przygotowanej dymisji wiceministra zdrowia, a także w związku ze strajkami lekarzy i aptekarzy oraz dużą wpadką rządu w sprawie ACTA - opozycja zaciera ręce ze szczęścia, że zbliża się koniec rządu.

Sonda

Dzisiaj zagłosowałbym na...

Im bliżej kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, tym więcej nowych podejrzeń i zarzutów, znaków zapytania i informacji o odpowiedzialności osób związanych z zabezpieczeniem podróży prezydenta i premiera do Smoleńska i Katynia, w kwietniu 2010 roku. Teraz mamy to, czego oczekiwali od pierwszego dnia po katastrofie samolotu TU-154M w smoleńskim lesie, czołowi politycy PiS. Prokuratura stawia zarzuty funkcjonariuszom BOR, a wojskowym ze specjalnego pułku lotnictwa wystawili już znacznie wcześniej zarzuty politycy partii rządzącej.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła zarzuty wiceszefowi BOR, odpowiedzialnemu za ochronę tragicznie zmarłego prezydenta RP, a minister spraw wewnętrznych i administracji, Jacek Cichocki zdymisjonował zastępcę szefa BOR, generała Pawła Bielawnego. Generał Paweł Bielawny usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty, wynikające z niewłaściwego zabezpieczenia wizyt: premiera i prezydenta w Smoleńsku, w 2010 roku. Konkretnie gen. Paweł Bielawny jest podejrzany o niedopełnienie obowiązków służbowych i poświadczenie nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne – czytamy w portalu polskieradio.pl.

Poseł Ryszard Kalisz z SLD, który pracował przy tworzeniu obowiązującej ustawy o BOR, na wiadomość, że instytucja ta odpowiada za katastrofę samolotu z prezydentem i stawianie wobec BOR zarzutów, zareagował krótko - "to bzdura". Problem prawny na tym tle ma związek z "podejrzaną" dokumentacją. Według radiowej "Trójki", prowadzący śledztwo w sprawie, prokurator zaznaczył, że "jeśli potwierdzą się zarzuty, to może to oznaczać, że albo wytworzone zostały dokumenty dotyczące wylotu prezydenta do Smoleńska poświadczające nieprawdę, albo po katastrofie sporządzono fałszywą dokumentację w związku z ochroną prezydenta".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Wyważanie czy dyscyplinowanie podległych sobie urzędników Premier może czynić teraz. Rzeczy o których mowa tworzyły sie w przszłości i przypuszczam że w świdomości Premiera. To społeczeństwo dowiaduje się o pewnych faktach dziś. Premier je dobrze znał dużo wcześniej. Tak więc nieuprawnione jest słowo "czarnowidztwo". A brak odpowiedzialności za fakty i ich ukrywanie czarnowidztwem nie jest. To zwykłe oszustwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
 • abst
 • 11.02.2012 20:27

Panie Cybruch,może by się tak pan rozejrzał wokół siebie i zobaczył jak się ludziom żyje ?! Może by pan popatrzył na emerytów i zobaczył ile wydają na leki ?!
Jeśli ma pan potrzebę coś wypisywać to niech to uwzględnia rzeczywistość.Pana wypociny mizernie wypadają !

Komentarz został ukrytyrozwiń
MOHER
 • MOHER
 • 11.02.2012 17:49

jeśli potrzebuje rząd oczyszczenia to niech sobie kupi pijawki.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
jozef kukowski
 • jozef kukowski
 • 11.02.2012 00:11

dzisiejszy swiat potrzebuje oczyszczenia krwi ,i grzechu ,potrzebna jest wojna ogolno swiatowa albo wielki kataklizm ktory by zniszczyl polowe ludzkosci ,ludzie sa zepsuci mamona i tylko mamona

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 10.02.2012 19:45

Zważywszy ,że portal zdominowany jest przez pisowsko myślących , wynik PO - całkiem całkiem ! PiS nigdy nie dojdzie do władzy - wolę Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian A
 • Marian A
 • 10.02.2012 17:59

Czas tych zdrajców dobiega końca, PO&PIS&PSL&SLD to jedna klika i 95% nierządu to zdrajcy którzy muszą ponieść kare za zdradzanie i wyzyskiwanie kraju przez 20 lat. Za coś takiego należy się jedna z najwyższych kar (proste równanie: 38mln * lista zdrad). Polska musi być Polską - czyli Polską normalną z łatwym i logicznym prawem, wolnościowymi idealami gdyż to zawsze o nie walczymy przez wieki. Polska zawsze miała króla i teraz króla odzyska. Szykujcie się na Wiosnę Ludów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
 • abst
 • 10.02.2012 17:25

Pan Kalisz to wyjątkowo PASKUDNA POSTAĆ ! W każdym prawie występie lekceważy ludzi i zachowaniem i słowami.Jego poglądy /jeśli je w ogóle ma/ zawsze śmierdzą własnym interesikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
 • ciekawy
 • 10.02.2012 17:23

nic sie nie zmieni ,było bagno,jest i będzie bo mamy od lewa do prawa debilną klase polityczną.przed kamerami biorą się za mordy by ogłupić narod a potem idą razem na wóde.

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
 • abst
 • 10.02.2012 17:17

To już początek końca tych władz !!! Mądra opozycja na pewno się cieszy zdając sobie jednocześnie sprawę,co czeka nasz naród by wyjść na prostą.Myślę,że tak ocenia sytuację każdy,normalny Polak.A te "pustaki" o odmiennym zdaniu nawet nie zauważają,że już w naszym kraju prawie wszystko sprzedali !!! Nie będzie lekko !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna
 • anna
 • 10.02.2012 15:58

Z mojej zaś obserwacji wynika, że nadchodzi wiosna i znowu będzie trawa rosła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.