Facebook Google+ Twitter

To nie żart, rusza Telewizja Skaut

"To nie żart: 1 kwietnia włącz Telewizję Skaut". To hasło przewodnie kampanii promującej internetową telewizję harcerską. Projekt rusza 1 kwietnia. Telewizja Skaut ma otworzyć nowy rozdział w historii harcerstwa. Pokazać, że polski skauting to nie tylko mundur, las i ognisko.

tvskaut.pl / Fot. screenProjekt internetowej telewizji harcerskiej zakłada regularne umieszczanie VOD (wideo na żądanie) na stronie tvskaut.pl oraz na kanale Telewizji Skaut w serwisie YouTube. Użytkownicy serwisu poznają wyjątkowe wydarzenia z harcerskiego życia w Polsce, ale także na świecie. - Zależy nam, aby z naszą kamerą docierać do najciekawszych wydarzeń harcerskich dziejących się w Warszawie i Polsce - mówi przewodnik Wojtek Puchacz, szef Programów Informacyjnych Telewizji Skaut. - Dzięki nam przekonacie się, że harcerstwo to ruch nowoczesny, prężny i dynamiczny, który jest stylem życia dla dziesiątek tysięcy Polaków. Skupimy się także na problemach harcerstwa i jego potrzebach.

Rytm produkcji wyznacza środa. Co 14 dni, właśnie w środy widzowie na całym świecie poznają wielkie tajemnice, wciągające historie, prawdziwe opowieści. Punktualnie o godzinie 12, z pomocą serwisu tvskaut.pl widzowie będą mogli obejrzeć przekaz z Telewizji Skaut (ok. 15 - 20 minut). Każdy będzie można zapisać na twardym dysku.

Najważniejszym punktem ramówki jest „Raport”, który będzie otwierał przekaz. Zespół tego programu informacyjnego tworzy 5 reporterów w stolicy, 10 korespondentów w regionach, a także współpracownicy zagraniczni. Na bieżąco zbierają oni materiały, odwiedzają środowiska harcerskie i przygotowują odpowiedź na pytanie: Co w ciągu ostatnich 14 dni działo się w harcerstwie i skautingu?

Ekipy reporterów Telewizji Skaut będą też odwiedzać najciekawsze imprezy organizowane w Polsce. Zajrzą na biwak i zbiórkę. Pokażą drużyny podczas codziennej pracy.

Ponadto w ramówce harcerskiej telewizji znalazły się także: programy "Fokus", w którym reporterzy skupią się na jednym wydarzeniu oraz "Konopnickiej 6", pokazujący Główną Kwaterę ZHP od kuchni.

Trwa nabór do zespołu redakcyjnego i ekipy technicznej. Zainteresowani mogą przesłać swoje zgłoszenia do 31 marca na adres wpuchacz@tvskaut.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Krzysztofin, widziales pierwszy odcinek Telewizji Skaut? Jeśli tak, jak Ci sie podobal?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem harcerzem, tylko że ze Stowarzyszenia Harcerskiego, dlatego się tym interesuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Telewizja Skaut jest ukierunkowana na ruch skautowy w Polsce. Nie ma znaczenia w jakiej organizacji coś się dzieje - ważne, żeby to było ciekawe. Naturalne jest jednak, że najwięcej programów będzie dotyczyło ZHP, bo jest to najliczniejsza organizacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy ta telewizja będzie zawierała informacje tylko o ZHP, czy też o innych organizacjach harcerskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej niż dobrze. W 1957 roku rozpoczęła działalność Radiostacja Harcerska i dotrwała do lat dziewiećdziesiątych. Słuchałem od początku. Życzę podobnych sukcesów tvskaut.
Mam orginalne rozkazy, mapy i inne ciekawostki z lat 50. Jeśli trzeba wypożyczę.
pwd Roman

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.