Facebook Google+ Twitter

To opiekun zabił 7-miesięczną Wiktorię z Jeziorek

7-miesięczna Weronika D. z Jeziorek w gminie Damnica została zabita przez Jerzego O., który opiekował się nią pod nieobecność rodziców. Potwierdzają to wyniki sekcji zwłok. Mężczyźnie grozi dożywocie.

7-miesięczna Weronika Paulina D. z Jeziorek w gminie Damnica została zabita przez Jerzego O., który opiekował się nią pod nieobecność rodziców. Wyniki sekcji przeprowadzonej przez Akademię Medyczną w Gdańsku potwierdzają, że dziewczynka zginęła w męczarniach. Jerzy O. uderzał jej główką i całym ciałem prawdopodobnie o ścianę lub podłogę.

- Dziewczynka ma stłuczoną głowę, połamaną czaszkę i kości sklepienia, ma liczne stłuczenia twarzy, złamane żebra i kości ramienia - wylicza Maria Pawłyna, szefowa Prokuratury Rejonowej w Słupsku. - Ma również obite plecy i wszystkie kończyny. To wygląda tak, jakby ktoś nią uderzał z całej siły o jakąś twardą, płaską powierzchnię - ścianę, meble lub podłogę.

Jerzemu O. postawiono zarzut zabójstwa. Jest przesłuchiwany w prokuraturze. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Przed sądem odpowiedzą również rodzice Weroniki. Postawiono im zarzuty pozostawienia dziecka bez należytej opieki oraz narażenie go na niebezpieczeństwo. Za ten czyn grozi im do 5 lat więzienia. We wtorek sąd zadecyduje o ich aresztowaniu.

Dziewczynka zmarła w sobotę po południu. Policję i lekarzy zawiadomili sąsiedzi 34-letniej Urszuli S. i 32-letniego Tadeusza D. słysząc płacz dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.