Facebook Google+ Twitter

"To Robić!". Nowy magazyn publicystyczny

W "Super Expressie" ukazał się nowy dodatek publicystyczny. Jego naczelnym jest Sławomir Jąstrzebowski, a redaktorem prowadzącym Wiktor Świetlik. Tygodnikowi najbliżej ma być do profilu konserwatywno - liberalnego.

"Chcemy przy SE wydawać magazyn publicystyczny, taki, który będzie z jednej strony blisko zwykłego obywatela. Tworząc go chcieliśmy po prostu zrobić pismo odpowiadające na pytania osób takich, jak my. Dlaczego Polska się nie modernizuje? Dlaczego administracja jest tak daleko za obywatelami? Chcemy dyskutować o tym, jak umacniać poczucie wspólnoty, wartości wspólnotowych, dumy z przynależności państwowej i narodowej. Pokazać, że budują one ludzką szczęśliwość i bogactwo" - mówi w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl Wiktor Świetlik. Dodaje, że tytuł "To Robić!" jest lekko prowokacyjny, gdyż nawiązuje do pytania Lenina: "Co robić?"

W pierwszym numerze możemy przeczytać wywiad z prof. Zytą Gilowską, która mówi m.in. o tym, dlaczego w Polsce karierę robią gamonie. Znajduje się także tekst Krzysztofa Ziemca o sytuacji w 36 specpułku lotnictwa, który miał być obrazem państwa i jego administracji, a także mentalności urzędniczej i politycznej. W "To Robić" publikują też: Tadeusz Płużański, Mariusz Staniszewski, Ryszard Bugaj czy Zdzisław Krasnodębski.

Redaktor Świetlik pytany przez portal o to, dlaczego "Super Express" zwiększa zakres publicystki, odpowiada, że potrzeba rozmowy o sprawach państwa. Uważa on, że "zwykli" Polacy mają więcej do powiedzenia niż profesorowie czy tak zwane "autorytety".

Wiktor Świetlik mówi też w wywiadzie, że tygodnik będzie otwarty na różne opcje. Podkreśla jednak, że najbliżej będzie mu do opcji konserwatywno - liberalnej, która jest według niego najzdrowsza i wyznawana przez większość Polaków.

Sławomir Jastrzębowski jest od roku 2007 redaktorem naczelnym "Super Expressu". Wcześniej był związany m.in. z "Faktem" i z "Dziennikiem Łódzkim". Wiktor Świetlik był m.in. szefem działu opinii w dzienniku "Fakt", a także komentatorem politycznym w dzienniku "Polska The Times". Od 2009 jest dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2010 ukazała się książka jego autorstwa "Bronisław Komorowski, pierwsza niezależna biografia".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.