Facebook Google+ Twitter

"To rodzice dają prezenty" czyli zakonnica uświadamia ośmiolatki

"Dzieci, posłuchajcie, nie mówcie tego rodzeństwu, ale św. Mikołaj już dawno nie żyje, a prezenty po kryjomu rodzice wkładają pod poduszkę..."

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Santa_in_the_Disney_parade.jpg&filetimestamp=20090501185141Lekcja religii. Dla niektórych jej brak byłby nie do pomyślenia. Inni przyjmują ją jako fakt istotny, ale dokonany, a jeszcze inni to Ci, którzy wychowywali się w wierze katolickiej, ale jedynym, co ich łączy z tą religią, sa dzieci i katecheza w szkole. Mówi się o nich, że zabłądzili na drodze zwanej życiem, ale może jest zupełnie odwrotnie? Może to oni idą właściwą drogą? Nie mnie ani nam to osądzać. Ale jak nie osądzić poczynań siostry zakonnej, która samozwańczo stara się uświadamiać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich, że Święty Mikołaj to bajka?!

W św. Mikołaja wierzą dzieci do ok. 9-10 lat, w tym i moje. Proszę sobie wyobrazić jak byłam zdziwiona i zaskoczona, kiedy moja ośmioletnia córka wróciła niedawno z lekcji religii i oznajmiła, że jak będę wkładała prezent pod poduszkę, to po cichu, żeby jej nie obudzić! Usłyszała to młodsza z córek, siedmiolatka, i dawaj wypytywać: dlaczego to ja wkładam prezenty...?, przecież to Mikołaj...? itp.

Jak się okazało, na lekcji religii dzieci wraz z siostrą zakonną, która prowadzi zajęcia, rozmawiały o... fikcji 6 grudnia! Córka powtórzyła mi słowa siostry, a brzmiały one tak:
"Posłuchajcie dzieci, Święty Mikołaj żył bardzo dawno temu. Był dobrym człowiekiem i dzielił się tym co miał z innymi ale już dawno nie żyje, a prezenty, które dostajecie, są od rodziców, którzy po kryjomu wkładają wam je pod poduszkę, kiedy śpicie. Jeśli któreś z was ma rodzeństwo, to niech nie powtarza tego przy nim, bo będzie mu przykro".

A co z dwudziestką ośmioletnich dzieci, które w tamtej chwili zostały mocno "sprowadzone na ziemię"? Czy ich uczucia i odczucia nie są ważne? A co z dzieciństwem i elementami należącymi do niego (Mikołaj, Gwiazdka, magia, baśnie) one też nie są ważne, nie liczą się czy nie mają sensu? Jeśli tak, to wiara nie ma sensu!

Każdy rozsądnie myślący, dorosły człowiek, a już na pewno pedagog wie, że od tego jak bardzo dziecko wierzy i wysila swoją wyobraźnię zależy jego rozwój psychiczny i emocjonalny. Jeśli owa siostra zakonna nie wie tak oczywistych rzeczy, może nie powinna uczyć w klasach 1-3?

Tu powinnam napisać krótkie streszczenie mojej wizyty w gabinecie pani dyrektor SP nr 1.
Cenię sobie jednak dobre wychowanie, więc napiszę, że bardzo rozbawiłam swoimi pytaniami ową Panią. W końcu pani dyrektor stwierdziła, że dla niej taki problem to nie problem i odwróciła się.

Na szczęście udało mi się wybrnąć z opresji i moje dzieci nadal wierzą w Świętego Mikołaja, magię świąt, Gwiazdkę, jednorożce i inne artefakty.

Rodzice i opiekunowie pamiętajcie, że zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

tym
  • tym
  • 30.01.2011 18:44

Zakonnica ta może też uświadamiać dzieci, że nie ma dusz zmarłych, które gdzieś się przemieszczają i nas straszą. Straszą dorośli by się dzieci bały. Potem ten strach przed zmarłymi towarzyszy nam całe życie. Kler to wykorzystuje i bierze pieniądze na msze za zmarych . Bujda na resorach. Człowiek umiera i koniec, w grobie zamienia się po latach w proch. Jak trafi do pieca kremacyjnego, to nawet szybciej. Na tym koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sum
  • sum
  • 03.01.2011 15:50

Mikołaj Mikołajem, ale każdą prawdę trzeba ujawniać. Wejdź: Kontakt24, "Pedofilia u zakonnic"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marzena Marcinkowska
  • Marzena Marcinkowska
  • 12.12.2010 12:33

Ponoć kłamstwo jest grzechem,więc po co się okłamuje dzieci???Zakonnica miała rację,że ujawniła oszukiwanym dzieciom prawdę.Ajakie kłamstwa jeszcze nam się wciska???Boże Narodzenie-Jezus nie urodził się w zimie,a 25-go grudnia pod przykrywką imienia Jezusa obchodzi się urodziny bożka Mitry(odsyłam po więcej informacji do historii).Trzech Króli-nie byli królami,tylko uczonymi i to przez nich ta rzeź malutkich dzieci,więc po co ich czcić???Czytając Pismo Św. i porównując ją z faktami historycznymi możemy wreszcie otworzyć oczy i poznać prawdę.Mnie zajęło to ponad 20 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziewięcioletnie dzieci wierzą w Mikołaja??? Litości. Jak same tej bajki nie rozpracowały, to już dawno zostały uświadomione przez kolegów... A pani dyrektor musiała być rozbawiona, bo w stosunku do prawdziwych szkolnych problemów ten jest z leksza naciągany... "

Tak, dziewięcioletnie, a nawet znam bardzo wielu dziesięciolatków, którzy wierzą w św. Mikołaja. Dla dziecka, taka wiara jest bardzo zdrowa i pozytywnie wpływa na jego rozwój. Moje dzieci już jakiś czas temu zostały poinformowane od rówieśników, że Mikołaj to bajka, ale na szczęście uwierzyły w to, co chciały uwierzyć.
Dodam jeszcze, że uczą się świetnie. Co roku zdobywają nagrody, a według pedagogów są bardzo dobrze rozwiniętymi dziećmi, nawet trochę ponad swój wiek.
Więc komu i w czym przeszkadza wiara w św. Mikołaja?
Może pseudo rodzicom, którzy mają niespełnione pragnienia z dzieciństwa, które z kolei zostały im zabrane, przez ich pseudo rodziców???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ojciec Re
  • Ojciec Re
  • 10.12.2010 22:29

Dziewięcioletnie dzieci wierzą w Mikołaja??? Litości. Jak same tej bajki nie rozpracowały, to już dawno zostały uświadomione przez kolegów... A pani dyrektor musiała być rozbawiona, bo w stosunku do prawdziwych szkolnych problemów ten jest z leksza naciągany...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> W końcu pani dyrektor stwierdziła, że dla niej taki problem to nie problem i odwróciła się.

Ba, gdyby została szyba wybita lub narkotyki to może by był problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chciałabym, żeby moje dziecko usłyszało coś takiego w szkole. Natomiast sama uczennicą będąc, uświadamiałam koleżanki i kolegów, że to z Mikołajem to lipa. Chyba byłam wredna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.