Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29955 miejsce

* - to też komentarz... Jak pisać komentarze?

* - to też komentarz - ocena tylko, że lakoniczna. Ponieważ zbulwersowały mnie kłótnie, awantury, wycieczki osobiste, mentorski ton komentatorów, waśnie i niemerytoryczne spory, inwektywy i aluzje postanowiłem gwiazdkować.

Szanowni Komentatorzy, Czytelnicy, Autorzy tekstów; ponieważ zbulwersowały mnie kłótnie, awantury, wycieczki osobiste, mentorski ton komentatorów, waśnie i niemerytoryczne spory, inwektywy i aluzje, postanowiłem zaprotestować przeciw temu poprzez klikanie gwiazdki. Oczywiście natychmiast potraktowano to jako spam, a nawet zaczęto wysyłać sygnały do wydawcy: „Witam raz jeszcze. Cóż, napisałem do Pana, bo samego mnie to zdziwiło. Niczego Panu nie chcę "zabraniać", przekazuję także opinie, które do mnie dotarły. Pozdrawiam.”

Łatwiej jest napisać do wydawcy niż do autora pocztą wewnętrzną. Łatwiej być może (może się mylę) donosić, bo bezpieczniej bawić się w kreta niż zapytać wprost autora... Łatwiej opluć, splugawić, niż komentować, a nie bajdurzyć, a nie komentować. Łatwiej nie odpowiedzieć na niewygodne dla siebie pytanie, niż merytorycznie komentować.

Rzeczą ludzką jest błądzić, ale głupotą w błędzie trwać. Być może opacznie odczytano moje intencje. Zarzucono mi, że reklamuję swój Magazyn obywatelski, który jest projektem.
Zatem poprosiłem pocztą wewnętrzną kilku autorów o opinię, otrzymałem zaledwie 3, a zwróciłem się do ośmiu autorów. I jak się domyślacie nie ustosunkowali się do projektu tylko doświadczeni autorzy. Kiedy podałem tekst „Wejdź i oceń”, w trakcie fatalnej dyskusji rzuciła się na mnie „plejada gwiazd” bajdurzących. Że reklamuję komercyjnie.

Otóż nie, Magazyn nie jest komercyjny, a mają go tworzyć dziennikarze obywatelscy, będzie to miejsce, gdzie wszyscy autorzy będą równi, gdzie nie dopuścimy do wyścigu szczurów, gdzie oddzielone będzie forum, aby można było pobajdurzyć i wymienić poglądy. Będzie też można skomentować, ocenić, ale komentarze będą moderowane (tylko dlatego, aby nie było waśni, wycieczek osobistych itp.). Szanowni Państwo, po opublikowaniu tego na łamach W24 przyszło kilkaset ocen, które przysporzyły pracy programistom uczestniczącym w projekcie „Magazyn obywatelski”.

Zapewniam Redakcję, że magazyn nie będzie dla W24 żadną biznesową konkurencją, będzie go redagowało społecznie ok. 100 dziennikarzy zawodowych i chcących go współredagować dziennikarzy obywatelskich. Bardzo cenię sobie uwagi wydawców W24, które są subtelnymi uwagami kierowanymi pocztą wewnętrzną. I tą drogą serdecznie dziękuję wydawcom i moderatorom za ich trud i wyrażam szacunek dla ich rzetelnej pracy.

PS. Uprzejmie proszę o gwiazdkowanie tego tekstu, jeżeli podzielacie Państwo mój pogląd w skali od 1 do 5, lub komentowanie merytoryczne bez obrażania czy bajdurzenia jeżeli starczy wam odwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (206):

Sortuj komentarze:

Przeczytałem do piątej strony. Chętnie bym czytał dalej, ale już późno a trochę dzisiaj popracowałem w ogródku, jestem zmęczony i śpiący. Powiem krótko, już na spokojnie, bez emocji. Każdemu wolno robić na co ma ochotę. Byleby nie szkodził środowisku w którym żyje. Niektórzy lubią przycisnąć gaz do dechy. Inni wyjrzeć przez okno w czasie jazdy pociągiem. I temu i temu może się przydarzyć, albo wylądowanie na drzewie, albo urwanie głowy. Być może i ten i ten dozna niesamowitych wrażeń, bez uszczerbku na zdrowiu.
Odnośnie komentarzy, też króciutko. Powinny komentować materiał, pod którym są zamieszczane. (Co to jest komentarz? Chyba nie trzeba wyjaśniać) I tyle! Pozdrawiam Poświątecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się odwaga autora w podejmowaniu trudnych tematów. Ja zawsze takich szukam i dlatego pisze dla W24. Z natury nie lubię jak mi się coś narzuca i dlatego uważam , że mamy prawo mieć własne zdanie co do pisania lub nie komentarzy, podobnie z gwiazdkowaniem. Ja kiedy czuje potrzebę to komentuję i wtedy konsekwentnie gwiazdkuję. Absolutnie zgadzam się z tym , że komentarze są potrzebne autorowi zaś przeradzanie się tego w wycieczki osobiste i złośliwości są dla mnie nie do przyjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowni Państwo niniejszym kończę jakiekolwiek komentowanie ,bo uważam,że po prostu nie warto uczestniczyć w kolejnej awanturze,osoby które naruszyły moje dobra osobiste nie straszę a informuję,że jeżeli mnie nie przeproszą nawet pocztą wewnętrzną a Redakcja nie usunie komentarzy mnie obrażające-będę musiał dochodzić swych praw.Ocenę stanu zdrowia pozostawcie Państwo lekarzom.Dziękuję wszystkim,którzy mnie wsparli i byli przeciw awanturom,waśniom i kłótniom,wycieczkom osobistym itp.Czy to gwiazdkując teksty,czy w korespondencji pocztą wewnętrzną lub pisząc na adres prywatny.Cieszy mnie,że wiele osób chce pisać w W24, a powstrzymać się od wszelakiej złośliwości a także nie chce brać udziału przepraszam za słowo"pyskówkach".Nie przynosi to chluby ani piszącym ani W24.Bo wydaje mi się ,że o to w dziennikarstwie obywatelskim chodzi.Exodus spośród moich znajomych to 5 osób i to mnie cieszy i to były osoby ,które starały się mnie opluskwić, przy okazji tych lub innych komentarzy.Dziękuję wszystkim którzy kierowali się rozumem a nie emocjami.Pozdrawiam serdecznie ,życząc abyście godnie kontynuowali swoje dziennikarstwo obywatelskie.Spotkanie dziennikarzy obywatelskich i prasy lokalnej odbędzie się 24 kwietnia,Osoby ,które zgłosiły chęć udziału otrzymają program i informacje logistyczne 14 lub 15 kwietnia na podany przez nich adres.Nocleg dla akredytowanych jest bezpłatny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stan zdrowia Pana Lesława nie przeszkadzał mu rozpętać mu tę "zadymę", nie przeszkadza straszyć adwersarzy i redakcję sądem ale jak tylko wspomni o czekającej karetce pod drzwiami zaraz pojawiają się obrońcy Pana Lesława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam propozycję..może dalsze rozważania przenieście do wątków?
Rafał?Ma..mądrość a czucie,to wieka różnica..ja nie dostawałam Damian nic na pocztę żadnych reklam itd..nie lubie również ujawniać treści osobistych poczyty wewnętrznej, ale to zależy od człowieka..mam zasady i nie łamię ich.

Nie chcę już udzielać się w dyskusjach, bo wiem jaka cenę za to płace i nie ma to najmnejszego sensu...
Trzeba byc tez człowiekiem, który czuje, który zmaga sie z chorbą itd..itp..nawet Świeta, nie były przeszkoda do tego, żeby odpuscić, dać na luz...a moze czasem nie kierować się jedynie głupią racją..po to są wątki i można tam porozmawiać. To moja propozycja, ale od dawna wiem, że moje zdanie wcale się tu nie liczy.

Co do kasowania tekstów..uważam, że czasami trzeba przedyskutować w wątkach..nie ma problemu i z kazdej sytuacji jest wyjscie..Zle sie czuje a co do Leszka, to już Was prosze..dajcie mu święty spokój!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie! Powiem krótko: Zaimponowałeś mi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie wypowiem się nie merytorycznie, ale nie mogę odmówić sobie przyjemności pobajdurzenia. Mogą inni to mogę i ja. A co tam.
"Kiedy komuś spadną spodnie - trudno je już podnieść godnie" - tak powiedział Jerzy Lec ,gdy się nie mógł z łóżka zwlec.
Inna myśl tego geniusza aż do trzewi mnie porusza: "Czy istnieje istota większej połowy? Tak. Jeżeli tej połowy półgłówkowi brak." Oświadczam, że powyższe wierszydełko bajdurkowate nie jest adresowane do do kogokolwiek personalnie. Uprasza się zatem o nie posądzanie mnie o chęć dowalenia szanownym komentatorom. . Jako specjalistka od bajdurzenia (vide książeczka "Bajdurki ciotki Pleciugi") w kwestii tej podobno jestem nie do pokonania. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy warto ludziom dawać jakieś uprawnienia?
Nie waro!
Nie potrafią z nich korzysztać.
Nadużywają w celach egoistycznych i małostkowych.
Autor w tkście nie zamieścił żanej wskazówki, jak należy komentować, ale w komentarzach wykazał praktycznie, jak czepiać się każdego słowa i pouczać, pouczać, pouczać, nieczego nie ucząc.
Dawno już powinien przestać komentować, czym wykazałby umiejętność kontstruktywnego komentowania, a nie jak katarynka powtarzać w kółko to samo.
Funkcjonuje identycznie jak pan Damian.
Pozdrawiam obu Panów i niech mój komentarz przyjmą jako leciutki prysznic z okazji lanego poniedziałku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję Damianie za Twój komentarz - mam nadzieję, że coś uzmysłowi autorowi artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafale wywołałeś mnie do odpowiedzi to odpowiem. Pisałeś mi na pocztę wewnętrzną, że mnie byś zrozumiał jakbym skasował wasze komentarze. Odpowiem tak mogłem skasować bo się zdenerwowałem, ale wolałem odpisać na komentarz. Już nieważne kto ma rację, ale próbować przedstawiać swoje stanowisko też warto. Dobrze Rafale wiesz, że z tobą czy Krystianem mogę się nie zgodzić, ale czasem czytam i mają rację. Np ostatnio pod zdjeciami TSA tylko ja akurat zauważyłem błąd i zgłosiłem do redakcji bo było mało materiałów i redakcja poprawiła zdjęcia. Nawet ja bym tak nie umieścił tzn zdjęcia były zrobione inaczej. Tutaj komentarze Krystiana link Tak ja też przywracałęm komentarze bo nie złamały regulaminu. To, że się nie zgadzam z komentarzami pod moimi zdjęciami to nie oznacza, że mam je kasować. Jeśli by ktoś mnie naprawdę obraził i to mocnymi słowami wtedy sam bym komentarz skasował. Beato, ale pan Lesław rozszyłał pocztą swój serwis a ja nie lubię takich rzeczy a komentarze kasował niezgodnie z regulaminem więc niestety tutaj jestem po stronie Rafała i Krystiana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.