Facebook Google+ Twitter

"To tylko dwie cole", czyli dzieci śpiewają piosenki "Dżemu"

12 maja w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej odbył się 8. finał "Szansy na sukces. Dzieci dzieciom".

dzieci dopingują wykonawców / Fot. Irena KramorzO godzinie 11.00 sala domu kultury wypełniła się po brzegi dziećmi z rudzkich podstawówek. Zaopatrzeni w transparenty z imionami faworytów z niecierpliwością czekali na występy swoich szkolnych kolegów.

Szansa na sukces łączy w sobie dwie idee: umożliwienie zdolnym dzieciom zaprezentowania się na prawdziwej scenie oraz zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. To właśnie ta dziecięca publiczność kupując bilety na występ przyczyniła się w dużym stopniu do sfinansowania wyjazdów na tzw."zieloną szkołę" kolegom z rodzin z gorszą sytuacją materialną.uczestnicy w oczekiwaniu na wynik konkursu / Fot. Irena Kramorz

Tym razem młodzi artyści śpiewali piosenki legendarnej grupy "Dżem". W niektórych piosenkach nauczyciele przygotowujący dzieci pozmieniali troszeczkę słowa i tak np zamiast "dwóch piw" usłyszeć można było "dwie cole", ale myślę, że sam Rysiek Riedel nie miałby im tego za złe. Na scenie wszyscy uczestnicy zachowywali się swobodnie a jednocześnie bardzo profesjonalnie.

Beno Otręba i Janusz Borzucki z Dżemu ogłaszają werdykt jury / Fot. Irena KramorzPo burzliwych obradach Jury pierwsze miejsce przypadło dzieciom ze Szkoły Podstawowej ne 15 z Rudy Ślaskiej-Halemby, natomiast wyróżnienia trafiły do Szkoły Podstawowej nr 4 z Czarnego Lasu i Szkoły Podstawowej nr 23 z Bykowiny. Zwycięzcy ze SP nr 15 na scenie wraz z grupą Dżem / Fot. Irena KramorzZwycięzcy wspólnie z zespołem "Dżem" wystąpili na scenie.

Imprezę wymyślili: Maria Lorens - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 oraz absolwent tej szkoły - Henryk Czich z "Universe". Wkład w "Szansę" ma co roku także inny absolwent tej szkoły - artysta plastyk Stanisław Wywioł, którego obrazy umieszczane są na pamiątkowych kubkach. pamiątkowe kubeczki / Fot. Irena KramorzKubki te trafiają wraz z dyplomami w ręce lokalnych przedsiębiorców sponsorujących imprezę.

Podziękowania należą się także władzom Rudy Śląskiej za przychylność dla tego typu imprez.
Koncert poprowadził Arkadiusz Wieczorek a patronem medialnym była TV Sfera.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.