Facebook Google+ Twitter

Todd Outcalt "Dotknięci przez Boga" - recenzja książki

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-10 15:31

"Choć nie znamy wszystkich odpowiedzi na nurtujące pytania, powinniśmy sobie uświadomić, że Bóg jest zawsze po naszej stronie, a nie przeciwko nam. Bóg to miłość, nadzieja,życie. On może pomóc uleczyć z dolegliwości, wybaczyć grzechy, wzmocnić słabe strony. To właśnie jest uzdrawiający dotyk Boga" - Todd Outcalt.

Todd Outcalt "Dotknięci przez Boga". Wydawnictwo WAM. / Fot. Okładka książki Czy wiemy co to jest uzdrowienie? Być może większość z nas słysząc to słowo przypomina sobie informacje podawane w prasie lub sceny z filmów, czy opisy z książek, w których ktoś nagle wstaje z wózka inwalidzkiego i zaczyna chodzić. A może słyszeliśmy o takich zdarzeniach od bliskich czy znajomych. Albo o spotkaniach, podczas których uzdrowiciel przykłada ręce na ciele człowieka, który przybył do niego z nadzieją na cudowne wyleczenie.

Czasem słyszy się, że ktoś wg diagnozy lekarza miał przed sobą kilka miesięcy życia, a tymczasem żyje ze swą chorobą o wiele dłużej, nawet kilka czy kilkanaście lat. Ktoś inny usłyszał słowo wyrok "To rak", a tymczasem guz znika w przeciągu jednej nocy. Takie rzeczy czasem się zdarzają i nikt nie jest w stanie racjonalnie ich wytłumaczyć. Przecież wszystkie badania tę diagnozę potwierdzały. Nie mogło być mowy o pomyłce. Więc czym to uzdrowienie tłumaczyć?

Uzdrowienie jest czymś więcej, niż tylko wyjściem z choroby, to coś więcej niż wyzdrowienie. Ono wykracza poza naszą cielesność. Nie dotyczy tylko ciała, lecz jest związane z umysłem, emocjami czy relacjami z innymi ludźmi. Nie można też zapominać o tym, że choć Bóg jest ostatecznym uzdrowicielem, to i my mamy udział w swoim uzdrowieniu.

Todd Outcalt w książce "Dotknięci przez Boga. Prawdziwe świadectwa uzdrowień" między innymi na podstawie własnej pracy duszpasterskiej oraz świadectwa własnego życia (choroba żony) pokazuje przykłady faktycznych uzdrowień - zarówno fizycznych jak i duchowych. Przeżycia ludzi,z którymi się zetknął i których uzdrowienie nastąpiło pośród ich codziennych zmagań, pomagają zrozumieć jak działa uzdrawiająca moc Boga.

* Outcalt jest pastorem Zjednoczonego Kościoła Metodystów okręgu Calvary w Bownsburg. Mieszka w stanie Indiana. Jest autorem książek: "Najlepszą rzeczą w życiu jest wolność" i "Uzdrowicielski dotyk". Od lat pisze też do różnych magazynów np: "Cure", "For the Bride, Bride's", "The Christian Century" i "Leadership". Jest także laureatem pisarskiej nagrody Simona Scanlona nadanej mu przez Franciszkanów.


Todd Outcalt "Dotknięci przez Boga.
Prawdziwe świadectwa uzdrowień" Przekład - Julita Makowiecka
Wydawnictwo WAM, Kraków


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawa pozyucja5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca tematyka, ciekawa recenzja. Szybko sprawdzilam ale w mojej bibliotece jeszcze nie ma. Zaproponuję żeby kupić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.