Tokio: Agnieszka Radwańska awansowała do 1/8 finału

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-29 19:33

Najlepsza polska tenisistka, rozstawiona z numerem 11, pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą 6:3, 3:6, 6:3.

W walce o ćwierćfinał rywalką Radwańskiej będzie Niemka Andrea Petković. Polka stoi przed ogromną szansą dotarcia nawet do finału - po odpadnięciu faworytek w swojej "połówce" turniejowej drabinki jest obecnie najwyżej rozstawioną zawodniczką, która wciąż jest w grze.

Mecz z Hantuchovą trwał niespełna dwie godziny. Radwańska wygrała pierwszych pięć gemów, dwukrotnie przełamując rywalkę. Polka na tle słabo podającej Słowaczki imponowała skutecznością pierwszego serwisu. Przy stanie, kiedy wydawało się, że łatwo skończy pierwszego seta, Radwańska zaczęła popełniać coraz więcej błędów i w efekcie przegrała trzy gemy. Dziesiąty należał jednak już do niej i po 42 minutach cieszyła się z pierwszego wygranego seta.

Drugą partię Polka znów zaczęła od podwójnego przełamania rywalki i prowadziła juz 3:0. Hantuchova zrewanżowała się jednak Radwańskiej i wkrótce wyrównała stan meczu na 3:3. Słowaczka grała coraz lepiej i po kolejnej wygranej z serwisu rywalki, wyszła na prowadzenie 5:3, aby po chwili zakończyć seta. Polka przegrała sześć gemów z rzędu.

Trzeciego seta Radwańska zaczęła źle, od oddania gema przy swoim serwisie, ale wkrótce naprawiła błąd, gładko doprowadzając do wyrównania. W końcówce Polka pokazała jednak, że jest w dobrej formie - ostatecznie wygrała 6:3.