Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19682 miejsce

Tokio. Ekstremalnie wysokie promieniowanie w miejskim parku

Publiczny park i plac zabaw Ikebukuro w Tokio został czasowo zamknięty. Powodem jest wykryte promieniowanie, którego poziom przekracza dopuszczalne limity o 2000 razy. Niebezpieczeństwo stwierdzono w czwartek.

Mat. ilustr. http://scienceblog.cancerresearchuk.org/2012/05/24/tobacco-firms-have-failed-to-act-on-radioactivity-in-cigarettes-heres-why/ / Fot. scienceblog.cancerresearchuk.orgPubliczny park i plac zabaw Ikebukuro w Tokio został czasowo zamknięty. Powodem jest wykryte promieniowanie, którego poziom przekracza dopuszczalne limity o 2000 razy (!). Niebezpieczeństwo stwierdzono w czwartek.

Badania wykazały radiację do 480 mikrosiwertów na godzinę. Oznacza to, że ​​osoba spędzająca w tej strefie dwie godziny, będzie narażona na promieniowanie w takiej ilości, jakie można bezpiecznie wchłonąć przez cały rok, wedle ​​japońskich norm. Przepisy tamtejszego ministerstwa środowiska stanowią, że gdziekolwiek poziom promieniowania przekroczy 0,23 mikrosiwerta na godzinę, to obszar musi być poddany dekontaminacji. Ustalony przez ministerstwo roczny limit to 1 milisiwert lub 1000 mikrosiwertów.

"Jako że obszar, w którym wykryliśmy promieniowanie jest bardzo ograniczony, a odczyty w okolicy są normalne, podejrzewamy, że jakiegoś rodzaju materiały radioaktywne zostały tam zakopane" - oświadczyły lokalne władze w osobie burmistrza Yukio Takano.

 / Fot. By Morio (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsNie uważa się, aby zdarzenie było związane z katastrofą w Fukushimie, która miała miejsce w 2011r. Następstwa wywołały obawy o możliwość wystąpienia zwiększonego promieniowania w kraju. Wielu z japońskich obywateli - nieufnych wobec zapewnień rządu - nadal skanuje swoje najbliższe otoczenie na obecność podwyższonej radioaktywności. Plany ponownego uruchomienia reaktorów spotkały się ze sprzeciwem obywateli.

Park Ikebukuro został wybudowany w 2013 roku, dwa lata po awarii w elektrowni jądrowej Fukushima. Odkrycie niezwyczajnie wysokiego promieniowania ma miejsce zaledwie dzień po incydencie z dronem, który wylądował na dachu urzędu premiera Shinzo Abe. Urządzenie przenosiło małą butelkę z zawartością radioaktywnego cezu.


źródła: ibtimes

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.