Facebook Google+ Twitter

Tokio: Filmowa nagroda dla polskich gimnazjalistek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-07 15:32

Film trzech polskich gimnazjalistek z Jerzmanowej zdobył Grand Prix oraz nagrodę za najlepszy film dokumentalny na światowym konkursie Wiadomości Oczami Dzieci w Tokio.

W konkursie Kid Witness News zorganizowanym przez japońską firmę Panasonic udział wzięły filmy uczniów z ponad 600 szkół w 25 krajach i terytoriach świata. Polskie uczennice wygrały płaskoekranowy telewizor dla swojej szkoły.

W tym roku przewodnim tematem konkursu były ekologia i komunikacja. 14 letnie uczennice z Publicznego Gimnazjum w Jerzmanowej nakręciły 5 minutowy film o dniu pracy jednego z pracowników lokalnego zakładu oczyszczania miasta w Głogowie.

Film pokazuje wprawdzie problemy dotyczące wyrzucania śmieci, ale dotyka również tematów związanych z obserwowanym na całym świecie brakiem społecznej wrażliwości i odpowiedzialności za niszczenie środowiska naturalnego. Pracę gimnazjalistek Doroty, Ewy i Kryspiny nadzorowała ich nauczycielka polskiego Zofia Głowacka. Film wygrał konkurs, bowiem - według werdyktu międzynarodowego jury - zaprezentował problem dotyczący wszystkich ludzi na świecie.

Konkurs Kid Witness News organizowany jest na całym świecie od 20 lat. Polscy uczniowie biorą w nim udział od 6 lat. W tym roku o główną nagrodę walczyło 14 polskich szkół.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.