Facebook Google+ Twitter

Tokio: Rozpoczął się 41. salon motoryzacyjny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 07:09

Salon zaliczany jest do 5. najważniejszych imprez tego typu na świecie. Zostaną na nim zaprezentowane najnowsze modele samochodów i motocykli.

Tegoroczny Tokijski Salon Motoryzacyjny zorganizowany został pod hasłem "Zabawa z jeżdżenia dla nas, oszczędność dla ziemi". Wśród 270 prezentowanych pojazdów zwiedzający mają okazję obejrzeć 27 nowych modeli samochodów osobowych, głównie japońskich producentów. Dominują samochody energooszczędne, czyli elektryczne i hybrydowe z napędem elektryczno-benzynowym.

Po raz pierwszy zwiedzający mają okazję samodzielnie wypróbować samochody i motocykle przyszłości. 6 japońskich producentów przygotowało trzykilometrową trasę, na której każdy chętny może poprowadzić wybrany przez siebie pojazd.

Utrzymujący się kryzys gospodarczy sprawił, że w tegorocznej imprezie udział bierze jedynie 109 producentów pojazdów i części. Jest to o ponad połowę mniej niż podczas zorganizowanego 2 lata temu poprzedniego pokazu. Wśród wystawców jest tym razem tylko 3 producentów zagranicznych. Tokijski salon motoryzacyjny potrwa do 4 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.