Facebook Google+ Twitter

Tokio: Ruszył 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-18 13:42

Jest to jedna z najbardziej prestiżowych takich imprez w Azji. Wśród 15 filmów biorących udział w konkursie znalazł się „Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego. Pokaz w Tokio jest międzynarodową premierą tego filmu.

Polskie filmy prezentowane są w Tokio prawie za każdym razem. Jednak na tegorocznym festiwalu Polska jest obecna w sposób szczególny. Podczas trwającej przez tydzień imprezy japońscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć 6 polskich filmów.

Oprócz „Domu złego" zaprezentowane zostaną 4 filmy Jerzego Skolimowskiego. Są to „Rysopis", „Walkower", „Bariera" i „Ręce do góry". Skolimowski jest również jednym z 6 członków międzynarodowego jury konkursu filmowego.

W ramach organizowanego w tym samym czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Kobiet i o Kobietach Japończycy będą mogli po raz pierwszy obejrzeć na dużym ekranie „Katyń" Andrzeja Wajdy.

Podczas Tokijskiego Festiwalu Filmowego zaprezentowanych zostanie w sumie 270 filmów. W konkursie udział bierze 15 tytułów wybranych z 81 krajów i terytoriów świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.