Facebook Google+ Twitter

Tokio: Zakończył się kongres Forum Polska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-05 11:05

Kongres poświęcony był zagadnieniom kultury polskiej. Tematem tegorocznego spotkania była osoba i twórczość Fryderyka Chopina.

Forum Polska jest spotkaniem, podczas którego japońscy eksperci od spraw polskich wygłaszają referaty, dotyczące określonej dziedziny kultury naszego kraju. Tym razem o osobie i twórczości Fryderyka Chopina mówili również pisarze, krytycy i muzycy, którzy nie specjalizują się w zagadnieniach polskich. O Chopinie, który jako bohater powieści stanowi odbicie osobowości mieszkańca Paryża 19 wieku, mówił znany japoński pisarz Keiichiro Hirano. Mieszkająca w Polsce pianistka Yuko Kawai opowiadała o podjętym przez siebie projekcie "Chopinissimo". Kawai zamierza wykonać wszystkie dzieła kompozytora na podstawie zapisów nutowych z Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina. Pianistka uważa, że stanowi ono esencję muzyki kompozytora.

Spotkanie zakończyła dyskusja panelowa, poświęcona twórczości Chopina. Kogres Forum Polska organizowany jest od kilku lat i odbywa się w budynku ambasady polskiej w Tokio. W tegorocznym spotkaniu udział wzięła rekordowa liczba około 250 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.