Facebook Google+ Twitter

Tolalny kolaż filmu i muzyki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-15 14:36

KINO ZREMIKSOWANE to totalny kolaż muzyki i filmu. Polega na wzajemnym przenikaniu się dźwięków emitowanych na żywo z obrazami samplowanymi ze światowej kinematografii, począwszy od filmu niemego poprzez animacje i wszelkie formy przekazu.

plakat / Fot. plakatKINO ZREMIKSOWANE to totalny kolaż muzyki i filmu. Polega na wzajemnym przenikaniu się dźwięków emitowanych na żywo z obrazami samplowanymi ze światowej kinematografii, począwszy od filmu niemego i kina awangardowego lat 20, poprzez animacje i wszelkie formy przekazu wizualnego. W repertuarze są nawet amerykańskie klipy reklamowe z lat 50-tych i 60-tych, będące świetnym przykładem propagandy, której treść w odróżnieniu od propagandy sowieckiej, ukierunkowana była na szerzenie postaw konsumpcjonistycznych. Muzyka w tej podróży jest nie tylko tłem - pełni bowiem rolę przewodnika i narratora po świecie obrazu.
Przewodnikiem muzycznym jest Piotr Krakowski, kompozytor i producent muzyczny, autor muzyki do 4 filmów dokumentalnych i dwóch programów: "Nakręcona Noc" i "Konfrontacja" dla TVP2.
Komponuje też dla TVP Kultura przy programie "Sztuka Ekranowana". Poza tym prowadzi ambientowo-popową grupę Milkshop (wydane 2 płyty, zwycięstwo w opolskich "Debiutach") i projekt "Krakowski: Pankracy Sessions" który promuje singiel "Waluta"ze Stanisławem Soyką (dotarł do pierwszej dziesiątki trójkowej listy przebojów). Za stronę wizualną odpowiedzialny jest
Jacek Kabziński aka VJ Kabzel.

Kolaż filmowo-muzyczny „Kino zremisowane”
Piotr Krakowski – trąbka/sitar
Jacek Kabziński - wizualizacje


więcej na dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.