Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22001 miejsce

Tom Hanks zagra w kolejnych ekranizacjach bestsellerów Dana Browna

Tom Hanks powraca do świata Dana Browna w "Zaginionym symbolu" i "Inferno". W obu filmach, podobnie jak w poprzednich: "Kod Da Vinci" i "Anioły i demony", wcieli się w postać profesora Roberta Langdona.

Tom Hanks / Fot. WikimediaTom Hanks jest odtwórcą postaci profesora Roberta Langdona, bohatera powieści Kod Da Vinci i Anioły i demony. Teraz zagra go w kolejnych adaptacjach filmowych książek Dana Browna - Zaginiony symbol i Inferno. Dzięki temu czteroczęściowa seria Dana Browna zachowa ciągłość.

Zaginiony symbol to ekranizacja trzeciej powieści z serii Dana Browna o profesorze Harwardu Langdonie. Scenariusz autorstwa Stevena Knighta jest już gotowy, a poprawki nanosi jeszcze sam autor. Ron Howard, czyli reżyser dwóch poprzednich części kinowego cyklu, potwierdził, że nie stanie tym razem za kamerę projektu. Wraz z Brianem Grazerem zajmie się jedynie produkcją. Część trzecią wyreżyseruje Mark Romanek.

Inferno, Dan Brown / Fot. Okładka książkiHoward oświadczył jednak, że powróci jako reżyser adaptacji Inferno, czwartej powieści serii Dana Browna, która ukazała się w maju 2013 r. David Koepp, który pracował przy Aniołach i demonach, już przygotowuje scenariusz. Scenarzysta ma doświadczenie także przy Parku Jurajskim, Spider-manie i Misji.

Już niedługo widzowie w kinach będą mogli zobaczyć zrekonstruowany w obrazie świat zagadek Dana Browna. Premiera Zaginionego symbolu była zapowiadana na grudzień 2013 r. Jednak termin ten nie jest potwierdzony. Wytwórnia Sony, która posiada prawa do ekranizacji czteroczęściowej serii thrillerów Browna, poinformowała, że premiera Inferno odbędzie się 18 grudnia 2015 roku. Jeśli adaptacja spotka się z sukcesem, wówczas zostanie zrealizowana pominięta w tej chwili część trzecia - Zaginiony symbol. Zatem w pierwszej kolejności Robert Langdon rozwikła zagadkę "Piekła" Dantego, a później odnajdzie starożytny portal w Waszyngtonie.

Chcesz obejrzeć filmy z Tomem Hanksem? Dowiedz się, kiedy są emitowane! Sprawdź program telewizyjny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie są to jakieś wybitne filmy ale dla czystej rozrywki można spokojnie obejrzeć. Dziwnie mi się tylko patrzy na Toma Hanks'a, który jakoś tak "słabo" wygląda gdy się postarzał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.