Facebook Google+ Twitter

Tom Odell – magnetyzuje drugim albumem 'Wrong Crowd'

Brytyjczyk Tom Odell powraca ze swoją drugą płytą „Wrong Crowd”, wspominając przeszłość i beztroskie dzieciństwo.

Fot: Okładka płyty - Tom Odell - W 2013 roku Brytyjczyk Tom Odell debiutował z płytą „Long Way Down”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Album rozszedł się w ponadmilionowym nakładzie, a w Polsce pokrył się złotem.

Nagrody i wyróżnienia dla Toma Odell’a
W październiku 2012 roku ukazała się EP-ka, “Songs From Another Love”, która przyniosła artyście nominację i nagrodę BRIT Awards 2013 w kategorii Critcs’ Choice Award. Natomiast Radio BBC, umieściło go w swoim konkursie – „BBC Sound of 2013”. To kategoria dla artystów, w których pokładane są największe nadzieje. Również stacja MTV pokusiła się o nominację dla Toma Odell’a i ogłosiła go artystą nadchodzącego roku w plebiscycie „Brand New For 2013”.

Trzy lata fani Toma czekali na drugą płytę, ale warto było czekać, gdyż jest ona dojrzalsza od poprzedniej. Odell uważany jest od samego początku za autora tekstów, który bardzo dojrzale myśli, pomimo młodego wieku.

Płyta „Wrong Crowd” zawiera 11 utworów, utrzymanych w popowo-rockowym klimacie. Na rynku pojawiła się również płyta Deluxe, która obejmuje dodatkowe cztery nowe kompozycje. Oprócz tego ukazała się jeszcze płyta winylowa.
Za produkcję odpowiada Jim Abbiss, który współpracował m.in. z Arctic Monkeys, Kasabian i Adele. Pierwszym oficjalnym singlem stał się utwór „Magnetised”, który w magnetyczny sposób opisuje swój świat. Odell wraca do czasów dzieciństwa i beztroskiego życia, w dzisiejszym świecie chaosu - tęskni za naturalnością. W „Wrong Crowd”, w błędnym tłumie próbuje odnaleźć to co dobre nie tylko w świecie, ale i w człowieku.

Tom Odell – inspirujące malarstwo
Tom Odell inspiruje się malarstwem francuskim, podziwia zwłaszcza Henri Matisse’a i rzeźbiarstwo Alberto Giacomettiego. Chciałby, aby ta płyta odzwierciedlała nieoczywiste piękno, jakie zostało ukryte w kształtach i kolorach, nie tylko w inspiracji malarstwem czy rzeźbiarstwem, ale w jego muzyce, dźwiękach i słowach, składających się na każdą z proponowanych piosenek.


Przeczytaj cały tekst:
Przeczytaj cały tekst: Tom Odell – magnetyzuje drugim albumem 'Wrong Crowd'


Tom Odell – Somehow (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=5m_ZUQTW13I

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.