Facebook Google+ Twitter

Tomasz Adamek kandyduje do PE: Świat wariuje i trzeba go naprawić

Tomasz Adamek, pięściarz, były zawodowy mistrz świata w kilku kategoriach, ogłosił swój udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Deklaruje niezachwianą wiarę w Boga, miłość do ojczyzny i... nie powiedział ostatniego słowa w boksie.

Tomasz Adamek, bokser i kandydat do PE z listy Solidarnej Polski; wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. SławekSłuchaczom, sympatykom, umiarkowanym i niezdecydowanym oponentom, a nawet wrogom Radia Maryja, przyszło dowiedzieć się za sprawą toruńskiej rozgłośni, iż słynny pięściarz Tomasz Adamek chce spróbować swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecność mistrza w radiu o jednoznacznie katolickim profilu jest poniekąd podyktowana "przez teściową, która można powiedzieć, każdego dnia słucha Radia Maryja." Adamek jako słuchacz stacji ojca Rydzyka i widz Telewizji Trwam zdąża jedyną słuszną drogą.

Często zapytywany o zakończenie sportowej kariery i plany na przyszłość odpowiada, że nie podjął ostatecznej decyzji, co będzie dalej robił. Niemniej zaznacza, że jeżeli przyjdzie rozważyć poważną ofertę, to znów założy bokserskie rękawice. Za to już 25 maja "będzie walka polityczna, w której zamierzam uczestniczyć. Dostałem zgodę od mojej żony, po rozmowach; od kilku tygodni. I powiedziała: jedź, trzeba bronić ojczyzny, bronić. Bóg, honor, ojczyzna. Bronić naszych praw, rodziny, więc jestem tutaj." Przyznaje ze szczerością, że kariera sportowca nie trwa wiecznie i często żartował w wywiadach i publicznych wystąpieniach, że zajmie się polityką. Teraz mówi o tym jak najbardziej poważnie: "Dostałem propozycję z Solidarnej Polski. Od jakiegoś czasu mam kontakt ze Zbyszkiem Ziobro." Tak więc, przynależność polityczna słynnego "Górala" została wyraźnie określona.

Wielu szuka w politycznej karierze łatwych i wymiernych profitów materialnych, wydatnego polepszenia swojego stanu posiadania, a niekiedy okazji do spłaty długów i kredytów: "Bogu dziękuję do dziś, że nigdy nie miałem kredytu" - Tomasz Adamek śmieje się - "Mam z czego żyć. Aczkolwiek, mimo to, że mieszkam w USA, zawsze Polska była, jest i będzie na pierwszym miejscu w moim życiu" - tym samym przypomina, że bliskie jego sercu i duszy są pobudki i uczucia za nic mające dobra doczesne. Chce walczyć o prawa człowieka, życie nienarodzonych dzieci i wszystko co mówi jest zgodne z głosem Kościoła. Swoje szanse w wyborach do europarlamentu szacuje stojąc twardo na ziemi: Nie boję się pracy, nigdy się nie bałem, a myślę, że polityka nie jest cięższa niż sport." Obiecuje, że każdy głos jaki zostanie na niego oddany zwróci wyborcom swoją pracą w Parlamencie Europejskim.

Prowadzący rozmowę nadmienił, że w PE daje się zauważyć "straszny beton antykatolicki", a nawet "antyludzki" i jest to zaprzeczeniem praw człowieka. Tomasz Adamek nie boi się żadnych takich mrocznych ostępów. Jego wiodącą myślą jest: "Rodzina - bronić praw rodziny, bo przecież widzimy co się dzieje w naszym kraju i w Europie. Świat wariuje i trzeba go naprawić."

Tomasz Adamek, znany miłośnikom sportu (i nie tylko), jako "Góral"; zawodowy bokser, którego osiągnięcia pomiędzy linami obrazuje skrót ze statystyk: 52 walki, w tym 49 zwycięstw, z czego 29 rozstrzygnięć przez nokaut. Zawsze podkreślał oddanie Bogu.

źródło: Radio Maryja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwigo, przepraszam, że odpowiadam nierychło - się do Pani oglądu przytulam... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatem proszę o podanie ważnych tematów ,którymi zdaniem Szanownego Państwa powinien zająć się europarlamentarzysta .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamiński
wszystkie listy kandydatów do europarlamentu są gotowe . Adamek dopisany z tzw łapanki " na gwiazdę " przez SP w kontrze do PiS za błogosławieństwem T Rydzyka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu - o nie myśli, on ma zgodę żony, a w dodatku wydaje mu się, że Rydzyk, który go wystawia na złość Kaczyńskiemu, uosabia Kościół. Na "rynku międzynarodowym"(sic!)

-" Dostałem zgodę od żony - mówił. - Powiedziała: "jedź, trzeba bronić ojczyzny...Mówię to, co mówi Kościół. Jestem stuprocentowym katolikiem i będę to podtrzymywał, i będę walczył z tym na rynku międzynarodowym, czyli w Unii Europejskiej - zapewniał."

http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,15746515,Tomasz_Adamek_u_Rydzyka__Startuje_do_PE_z_listy_ziobrystow.html#ixzz2yAbrxiV1

"

Komentarz został ukrytyrozwiń

W poprzednich eurowyborach Lech Kaczyński - Eurosceptyk i Prezydent Wszystkich Polaków jeździł od Szczecina przez Wrocław do Opola i w imieniu PiS mówił, że to "polskie miasta".
Patrzmy na obecnego Prezydenta, jeśli nie wesprze jakiejś opcji, to może poprzedni nie był dla wszystkich?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe ile będzie komentarzy gdy PO , SLD, Pali-obszczymurki-koty wystawią własnych kandydatów ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie się skończy jak z myśliwiecką na kilogramy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówiąc całkiem serio, zachwyt mediów wszelakich nad walkami bokserskimi, okraszonymi widokiem krwawych miazg w miejscach twarzy po walkach, uważam za doskonały przykład kondycji cywilizacji.
Z zachwytem nad skoczkami narciarskimi na drugim miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem na myśli wrażenie na mnie - rzecz jasna, aby nie było wątpliwości, że podważam odporność mózgu Adamka na walenie po głowie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ba, nie ma się co dziwić.
Każdy cios Adamka w szczenę przeciwnika i zainkasowanie ciosu przez szczenę Adamka własną, musiał zrobić wrażenie.
A jak gość zaczyna nawijać o grzechu, to jestem w ciężkim nokaucie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.