Facebook Google+ Twitter

Tomasz Adamek w "Egzorcyście": Kusi mnie szatan, nie żona

"Całe życie walka trwa, bo jeśli się nie modlisz, to zły szybko się "podłączy" i będzie chciał cię zwieść" - powiedział w rozmowie z "Miesięcznikiem Egzorcystą" Tomasz Adamek. Co jeszcze znajdziemy w numerze marcowym pisma?

 / Fot. Miesięcznik Egzorcysta- Czy wierzę w istnienie osobowego Szatana? No przecież gość kusi mnie codziennie. Nie kusi mnie żona, nie kusi mnie kolega, tylko kusi on. Dlatego uważam, że jeśli przestanę się modlić, to będzie po mnie, bo on tylko czyha na to. A ci, co uważają, że nie mają pokus, to już są po jego stronie – mówi Tomasz Adamek, mistrz świata w boksie zawodowym, w wywiadzie udzielonym specjalnie „Miesięcznikowi Egzorcysta”.

Kim był Maharishi? Na czym polega Medytacja Transcendentalna? Skąd wziął się fenomen tej techniki i jej wielka popularność w krajach Zachodu? Czy korzyści, które, według twórcy jogi, mają płynąć z jej regularnego praktykowania, znajdują uzasadnienie w nauce? Odpowiedzi na te i inne pytania czytelnicy znajdą w kolejnych artykułach bieżącego numeru.

Na łamach marcowego wydania „Miesięcznika” bardzo wiele uwagi poświęcono zagrożeniom duchowym czyhającym na tych, którzy fascynują się jogą. W dzisiejszych – pełnych pośpiechu i stresów – czasach, wiele osób sięga po jogę, jako ćwiczenia dające relaks strudzonemu ciału i umysłowi. Nie wszyscy wiedzą, że technika ta nie ogranicza się tylko do ćwiczeń fizycznych, ale jest również podstawą dalekowschodnich technik medytacyjnych, sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego.

S. Michaela Pawlik, OP, autorka tekstu „Mistyk na marihuanie” pisze: "Efekty wschodniej i zachodniej mistyki są całkowicie przeciwstawne. To nie są różne drogi prowadzące na ten sam szczyt, to osiągnięcie całkiem przeciwnych szczytów: szczytu pokory i szczytu pychy! Jedni dochodzą do Prawdy, drudzy do iluzji. Mistyk chrześcijański mówi: Bóg jest wszystkim, ja jestem niczym. Czym jest człowiek wobec Boga? Mistyk wschodni powie zaś: ja jestem wszystkim, przenikam wszystko, jestem bogiem!"

To, jak wielkie spustoszenie joga może wyrządzić w naszym życiu potwierdza świadectwo Pawła, który, próbując poradzić sobie z trudną rodzinną historią, skierował się właśnie w stronę jogi. - Joga doprowadziła mnie do rozbicia wewnętrznego, porzucenia tego, co kiedyś dawało mi radość, wreszcie do ogromnej samotności. Stałem się indywidualistą, egoistą, maksymalnie skoncentrowanym na swoim ciele i na umyśle – wspomina Paweł w tekście „Przez Jogę do zniewolenia”.

W marcowym numerze przeczytać można także o tym, jak Bóg za pośrednictwem Maryi zmienia przebieg wojen, o tym, dlaczego karykatura Boga przedstawiona przez Richarda Dawkinsa w książce „Bóg urojony” stała się karykaturą samego autora, o aniołach trzeciej tajemnicy fatimskiej, fascynującej postaci św. Charbela, ewangelizacji prowadzonej w czasach cywilizacji śmierci oraz o tym, czym dla Chrześcijan powinna być asceza.

Nowy numer pisma właśnie trafił do sprzedaży. Tematem przewodnim marcowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta” jest joga, czyli technika Medytacji Transcendentalnej, stworzona przez indyjskiego guru – Maharishiego Mahesh Yogi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oj się czepiacie... Jak byście tyle razy co on przyjęli cios na bańkę, to też byście mogli podobne arty do "Egzorcysty" udzielać... :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo łatwiej jest powiedzieć: "diabeł mnie skusił" niż: "jestem nieodpowiedzialny i zrobiłem coś głupiego". W ten sposób ów pan jest niewinny, bo przecież "to nie on to szatan"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Adamek zrobił przerwę w modlitwie i zaraz " rogaty " kazał mu się napić i jeździć autem . Dla mnie to hipokryzja . Albo się ma zasady albo nie .
Narażał współuczestników ruchu na śmierć , to też robota diabła ? [ głupota]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem na prostej drodze do "rozbicia wewnętrznego, porzucenia tego, co kiedyś dawało mi radość, wreszcie do ogromnej samotności". Oj...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się to czyta to człowiek nie wie czy wyć ze śmiechu czy nad ludzką głupotą... (Chodzi mi o totalny brak zrozumienia autorów tej gazetki...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.