Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14983 miejsce

Tomasz Bagiński nakręci pełnometrażowy film o Wiedźminie?

Polski Instytut Sztuki Filmowej ujawnił listę wniosków o dofinansowanie, które rozpatrzą specjalne komisje. Wśród nich znalazł się "Wiedźmin" w reżyserii Tomasza Bagińskiego.

http://www.youtube.com/watch?v=WY5Sw4oa-kk#t=116 / Fot. Zrzut ekranu/Zwiastun Wiedźmin 3. Dziki GonWniosek do PISF został złożony w ramach stypendium na scenariusz filmowy. Złożyła go firma Platige Image, której dyrektorem kreatywnym jest Tomasz Bagiński. Platige Image to studio, które tworzy animacje filmowe i filmy live action.

Bagiński nie zmierzy się po raz pierwszy z "Wiedźminem". Przygotowywał wcześniej animacje do gry "The Witcher". Zadanie nie jest łatwe, bo w świadomości fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego mocno wrył się film fabularny i serial z 2001 r. Geralta z Rivii zagrał w nim Michał Żebrowski. Pewnym probierzem jakości obrazu jest jego ocena w popularnym serwisie Filmweb. Średnia liczba punktów od 32 tys. osób to 3,9 na 10 możliwych. Na produkcji w reżyserii Marka Brodzkiego nie zostawiono suchej nitki. Zarzuty, że film składa się z "dłużyzn" należą do najłagodniejszych. Obraz od początku do końca był zrealizowany źle. Efekty specjalne były groteskowe, fabuła nudna, a gra aktorska przypominała poziom z telenoweli.

Tomasz Bagiński to człowiek-instytucja. W 2003 r. został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. O statuetkę walczył obraz "Katedra". W 2006 r. zdobył nagrodę BAFTA za inny krótki metraż, "Sztukę spadania". Był montażystą świetnie przyjętej "Animowanej historii Polski" - ośmiominutowej animacji przedstawiającej dzieje naszego kraju od Piastów po wejście do Unii Europejskiej. W 2007 r. był reżyserem animacji początkowych i końcowych do gry "The Witcher". Pracował też nad drugą i trzecią częścią znanej gry. W bieżącym roku wyreżyserował zwiastun Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rzadko chodzę do kina, ale jeśli powstanie ,,Wiedźmin" to pójdę tam z pewnością :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo bym sobie tego życzyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.