Facebook Google+ Twitter

Tomasz Bagiński nakręcił film dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ambition nawiązuje do misji sondy Rosetta

Tomasz Bagiński nakręcił krótkometrażowy film science fiction dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Obraz "Ambition" nawiązuje do misji sondy Rosetta.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeFilm został zaprezentowany 24 października podczas cyklu Sci-Fi: Days of Fear and Wonder. Wystąpił w nim znany z serialu "Gra o tron" Aidan Gillen (odtwórca postaci Petyra "Littlefingera" Baelisha). Obok niego pojawiła się Aisling Franciosi, aktorka, która wystąpiła w filmie "Upadek". Produkcja nawiązuje do misji sondy Rosetta, która w sierpniu po 10 latach lotu weszła na orbitę komety 67P/ Czuriumow-Gierasimienko.

Film nakręcono na Islandii. Tytułowa ambicja to słowo dobrze wyrażające dążenia naukowców. 12 listopada lądownik Philae wystrzelony z Rosetty ma wylądować na komecie 67P/ Czuriumow-Gierasimienko. Sonda przebyła do tej pory 6,4 mld kilometrów i pięciokrotnie okrążyła Słońce. Odległość jest na tyle duża, że kontrolerzy czekali 22 minuty na potwierdzenie włączenia silników Rosetty.

Czytaj także: Sonda Rosetta wykonała kosmiczne selfie


Zadanie lądownika Philae to najtrudniejszy etap misji. Za kilka tygodni nastąpi bardzo trudny technicznie manewr lądowania na komecie. Obiekt waży niecałe 10 kg i ma rozmiary 1 m na 0,8 m. Zbudowano go z włókna węglowego i aluminium. Lądownik wyposażony jest w instrumenty badawcze, które pozwalają dokonać wierceń na głębokość ponad 20 centymetrów.

We wrześniu Europejska Agencja Kosmiczna zamieściła zdjęcie przedstawiające fragment sondy kosmicznej Rosetta. Media okrzyknęły fotografię "kosmicznym selfie". Sonda znajdowała się wówczas w odległości 50 km od komety.

Film nakręcony przez Tomasza Bagińskiego wyprodukowało studio Platige Image. To samo, które przygotowało m.in nowe intro do gry "Wiedźmin 3. Dziki Gon". Bagiński jest jego dyrektorem kreatywnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.