Facebook Google+ Twitter

Tomasz Gollob drugim żużlowcem świata!

Jason Crump wygrał cykl Żużlowego Grand Prix. Australijczyk dotarł dziś do półfinału, podobnie jak Tomasz Gollob. Polak został vice-mistrzem świata. Ostatnie zawody sezonu - Grand Prix Polski wygrał Nicki Pedersen.

Bieg żużlowy / Fot. http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=download&id=2891Ostatnie Grand Prix odbyło się w Bydgoszczy. W zawodach wystartowało 5 Polaków: Gollob, Holta, Ułamek, Walasek i Miedziński.

Bardzo dobrze rozpoczął rywalizację Tomasz Gollob. Polak wygrał swoje dwa pierwsze biegi. Najwięksi rywale Polaka - Jason Crump, w walce o tytuł mistrza i Emil Sajfutdinov, w rywalizacji o vice-mistrzostwo, również nieźle rozpoczęli. Crump przyjechał dwa razy drugi, Sajfutdinov raz wygrał, raz był drugi.

Kiedy w 5. biegu Jason Crump zdobył swój czwarty punkt w zawodach, jasne stało się, kto zostanie indywidualnym mistrzem świata na żużlu. Kwestią otwartą pozostawała walka o tytuł drugiego kierowcy w Grand Prix.

Na rozstrzygnięcie nie musieliśmy jednak długo czekać. Do czołowej ósemki nie zakwalifikował się Emil Sajfutdinov, w przeciwieństwie do Tomasza Golloba. To sprawiło, że Polak został drugim żużlowcem świata.

W biegu 16. spotkało się trzech Polaków: Gollob, Ułamek i Walasek. Niestety punktowało tylko dwóch: Gollob i Ułamek. Bieg wygrał jedyny nie - Polak Kenneth Bjerre.

Bieg ostatni wygrał Tomasz Gollob i na pierwszych trzech pozycjach po fazie zasadniczej mieliśmy Polaków: Ułamka, Holtę i Golloba.

Los skojarzył mistrza (Crump) i vice-mistrza (Gollob) w jednym półfinale. Stawkę w tym biegu uzupełnili Pedersen i Holta. W drugim półfinale spotkali się Ułamek, Adams, Bjerre i Jonsson.

Ten bieg wygrał Ułamek i już wiedzieliśmy, że będziemy mieli swojego reprezentanta w finale Grand Prix Polski. Do finału z tego biegu awansował również Adams.

Drugi półfinał był dla nas zdecydowanie mniej szczęśliwy. Tomasz Gollob był w nim ostatni i nie awansował do finału. Zrobił to Holta, który wygrał ten bieg. Pocieszeniem dla Polaka może być to, że razem z nim odpadł Jason Crump.

W finale spotkali się zatem: Pedersen, Holta, Ułamek i Adams. Rywalizację w Grand Prix Polski wygrał, na pożegnanie z tytułem mistrza Nicki Pedersen. Polacy zajęli 2 ostatnie miejsca. Holta był 4. a Ułamek 3. Drugie miejsce zajął Adams.

Ostatecznie Crump zdobył w klasyfikacji generalnej 159 punktów i wyprzedził Golloba o 15 punktów. Sajfutdinov stracił do Polaka 5 oczek.

Dla Tomasza Golloba to 6. podium indywidualnych mistrzostw świata. Brakuje mu jednak tego co najważniejsze, czyli tytułu mistrza. Miejmy nadzieję, że zdobędzie go już w przyszłym sezonie.


Wyniki Grand Prix Polski:

Półfinały:

1. Sebastian Ułamek (Polska) - 3
2. Leigh Adams (Australia) - 2
3. Jonsson Andreas (Szwecja) - 1
4. Kenneth Bjarre (Dania) - 0

1. Rune Holta (Polska) - 3
2. Nicki Pedersen (Dania) - 2
3. Jason Crump (Australia) - 1
4. Tomasz Gollob (Polska) - 0

Finał:

1. Nicki Pedersen (Dania) - 6
2. Leigh Adams (Australia) - 4
3. Sebastian Ułamek (Polska) - 2
4. Rune Holta (Polska) - 0

Klasyfikacja końcowa cyklu Grand Prix:

1.Jason Crump 159
2.Tomasz Gollob 144
3.Emil Sajfutdinow 139
4.Greg Hancock 121
5.Andreas Jonsson 116
6.Nicki Pedersen 110
7.Kenneth Bjerre 98
8.Rune Holta 99
9.Fredrik Lindgren 94
10.Hans Andersen 91
11.Leigh Adams 81
12.Sebastian Ułamek 75
13.Grzegorz Walasek 66
14.Chris Harris 62
15.Scott Nicholls 45
16.Antonio Lindbaeck 27
17.Niels Kristian Iversen 20
18.Jarosław Hampel 9
19.Matej Zegar 7
20.Grigorij Łaguta 6
21.Adrian Miedziński 6
22.Edward Kennett 4
23.Gugliemo Franchetti 3
24.Matej Kus 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

gratulacje dla "Golloba" - wiecznie 2 lub 3 - ale życzę mu mistrza - może sezon 2010 będzie mistrzowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.