Facebook Google+ Twitter

Tomasz Gollob na podium w Grand Prix Danii

Jason Crump zwyciężył w rozgrywanym w Kopenhadze, żużlowym Grand Prix Danii. Świetnie spisał się Tomasz Golllob, który w finałowym biegu przyjechał jako trzeci.

Grand Prix Danii było czwartą tegoroczną eliminacją Żużlowych Mistrzostw Świata. Na torze w Kopenhadze wystartowało czterech Polaków: Tomasz Gollob, Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek i Rune Holta. Dwaj ostatni zakończyli rywalizację na rundzie zasadniczej, do półfinałów awansowali Gollob i Ułamek.

Los skojarzył Polaków w jednym biegu, razem z rewelacją tego sezonu, Emilem Sajfutdinowem oraz Nielsem Iversenem. Jeszcze przed biegiem z walki odpadł Sajfutdinow, który wjechał w taśmę i został z wyścigu wykluczony. Polacy nie zdołali jednak zająć dwóch pierwszych miejsc i do finału awansował jedynie Gollob. Drugi półfinał wygrał Crump, przed Hancockiem, Bjerre i Pedersenem, który miał defekt motocykla.

Finał obył się bez niespodzianek. Wygrał lider klasyfikacji Mistrzostw Świata - Jason Crump. Kolejne miejsca zajęli Hancock, Gollob i Iversen. Sebastian Ułamek zajął ostatecznie 8. miejsce. Na 10. uplasował się Walasek, Holta był 13.

Dzięki zwycięstwu odniesionemu w Danii, Crump umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce utrzymał Sajfutdinow, podium zamyka Andreas Jonsson. Tomasz Gollob zajmuje 6. miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.