Facebook Google+ Twitter

Tomasz Łakoma odznaczony Krzyżem Orderu św. Stanisława

Od kilku lat niesie pomoc Polakom na Wschodzie. Za to został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu św. Stanisława.

Tomasz Łakoma z Zaczarnia (gmina Lisia Góra, woj. małopolskie) został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu św. Stanisława. Łakoma od kilku lat, jako wolontariusz i członek Stowarzyszenia Przyjaciół Podola, niesie pomoc Polakom mieszkającym w Mołdawii, na Białorusi i na Ukrainie.

Również jako członek Stowarzyszenia Przyjaciół Podola corocznie w lipcu organizuje wakacyjny dwudziestodniowy pobyt w macierzy polskich, ubogich dzieci ze szkół prowadzonych na Kresach Wschodnich przez Urszulanki. W 2011 r., w lipcu, w Tarnowie przebywało 49 dzieci polskich z Kresów. Podczas wakacji w Polsce dzieci, którymi opiekował się Tomasz Łakoma przyjeżdżały od kilku lat m.in. ze Lwowa, Sambora, Kamieńca Podolskiego, Niżyńca, Kresowic.

Akcjom letnim organizowanym w Macierzy dla polskich dzieci z Ukrainy od lat patronują biskupi – Leon Dubrawski, ordynariusz archidiecezji kamienieckiej oraz bp Jan Niemiec ze Lwowa. W Polsce, podczas wakacji dzieci polskie z Kresów Wschodnich, zakwaterowane były m.in. w OHP w Tarnowie oraz w szkołach w Łoniowej, Jodłówce Tuchowskiej i Wielkiej Wsi. Dzieci polskie z Kresów podczas wakacyjnego wypoczynku w Polsce miały okazję zwiedzić m.in. Kraków, Wieliczkę, Bochnię, Zakopane, Pacanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.