Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11146 miejsce

Tomasz Lis jako esesman na okładce "wSieci". "Prawie jak Goebbels"

Na okładce najnowszego numeru "wSieci" znalazł się Tomasz Lis w mundurze żołnierza SS, z różańcem w zakrwawionej ręce i podpisem "Prawie jak Goebbels". Znany dziennikarz już przygotowuje pozew i zapowiada, że będzie domagał się zadośćuczynienia.

Tomasz Lis na okładce Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który w poniedziałek trafi do sprzedaży, znalazł się dziennikarz Tomasz Lis. Na zmontowanym zdjęciu przebrany jest w mundur żołnierza SS, a w zakrwawionej ręce trzyma różaniec. Na okładce znajduje się również napis "Prawie jak Goebbels" oraz zajawka jednego z artykułów: "Nagonka na Kościół. Czy zatrzymają się dopiero, gdy zaczną ginąć księża".

Wydawca zapowiada, że tematem tygodnia "wSieci" jest nagonka na Kościół, porównywana przez dziennikarzy tygodnika do propagandy goebellsowskiej. Marzena Nykiel uważa, że współczesny przekaz medialny, niczym nie różni się od propagandy III Rzeszy.

Jak podaje onet.pl, Tomasz Lis pozwie wydawcę tygodnika i będzie domagał się zadośćuczynienia. "Ponieważ o tej okładce informują największe portale mające miliony odbiorców, a omawiana jest ona także w programach radiowych mających olbrzymią rzeszę słuchaczy, będę się domagał wysokiego odszkodowania" - zdradził dziennikarz.

Tomasz Lis odniósł się również do listu otwartego, który dziennikarze "wSieci" skierowali do "koleżanek i kolegów". Publicyści domagają się w nim m.in. "zaprzestania histerycznej kampanii nienawiści skierowanej przeciwko Kościołowi w Polsce" oraz "apelują o porzucenie praktyk opartych na manipulacji i propagandzie, o powrót do podstawowych standardów, w tym zwłaszcza o szacunek dla drugiego człowieka". Lis w swoim tekście "Prawie jak chrześcijanie" zestawia apel dziennikarzy "wSieci" z okładką, na której znajduje się w mundurze żołnierza SS. "No tak, teraz już rozumiem o jakie praktyki, o jakie standardy i o jaki szacunek idzie" - komentuje ironicznie Lis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (44):

Sortuj komentarze:

"Wiele nie znaczy wszystkie" - to Twój wymysł. Sam to sobie dodałeś, ja tłumaczę Ci od dawna, że tak nie twierdzę, a Ty nadal swoje. Ręce opadają. Jak z Tobą rozmawiać? Zachowujesz się jakbyś wiedział lepiej niż ja, co ja miałem na myśli. To jest absurd.

Według Ciebie "wiele z ostatnich lat" oznacza "wszystkie". Nie nie oznacza i przyjmij to do wiadomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na koniec, bo mi ręce opadają.
Z ostatnich lat, to także OSTANIA, aby daleko nie szukać.
Przeczytaj mój poprzedni post, chyba bardziej łopatologicznie wytłumaczyć sie moich intencji nie da.
Jak to w dyskusji bywa, wykorzystałem z twojej szerokiej (ostanie lata) wypowiedzi, to, co dla mnie było kontrargumentem, o to chyba chodzi w polemice ? :) wypowiedź, zarzucasz mi, że ją przeinaczam (imputując).
Radzę więc, na przyszłość dokładniej przyglądać się swoim wpisom, bo widać niosą czasem niekorzystne dla wygłaszającego treści.
Prościej mówiąc, należy lepiej artykułować, nie będzie problemów z interpretacją. To co masz w głowie, widać nie zawsze potrafisz przelać na papier, to twój problem, nie czytających.

EOT

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nadal czekam, aż wskażesz fragment mojego komentarza, gdzie porównuje obie okładki. Od kilku komentarzy starasz się mi wmówić, że coś stwierdziłem. Nasza wymiana zdań jest tutaj w całości, więc zrób to w końcu i wskaż komentarz, gdzie w ogóle napisałem o okładce Jarek PW (nie licząc tych, w które były już odpowiedzią dla Ciebie, normalne zresztą).

Napisałem jedynie, że "okładki z kilku ostatnich lat".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, skoro twoim argument o ''prowokowaniu przez Lisa zdarzeń - więc nie powinien się dziwić reakcji'' - czyli kolokwialnie : ''Jak Kuba Bogu to Bóg Kubie'', opatrzenie zrozumiałem.
Bezsensownie, twoim zdaniem zestawiając pierwsza lepszą (akurat ostatnią) okładkę jego gazety z tą publikacją, wyrażając zdumienie, że nie widzisz w tym nic zdrożnego.
Wytłumacz mi co takiego chciałeś przekazać w tamtym zdaniu komentarza.
Będzie mi łatwiej, na przyszłość interpretować twoje zawoalowane wypowiedzi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem Tomku, do kogo mam podobny sposób argumentacji, ale i tak jest to lepsze od wmawiania komuś czegoś, nie mając w ogóle pokrycia:)

Twoje dowody są jak dowody Macierewicza, jeśli już szukamy jakiś podobieństw:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wskaż mi Tomku fragment, w którym sugeruję, że obie okładki są równoważne. Jestem tego bardzo ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kompletne bzdury!! Tomasz Lis zawsze odnosi się obiektywnie i z sympatią w swoich TV - interview wobec księży i kościoła w Polsce! Czasem nawet ubolewam nad tym :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, masz niesamowicie podobny do prezesa sposób argumentacji ( nie sugeruję, to spostrzeżenie), coś sugerujesz, później twierdzisz, że użytego przez interlokutora słowa nie wypowiedziałeś ( bo tego konkretnego nie, użyłeś synonimów, albo porównań), nie potrafię z nim ( Jarkiem) ani z tobą, polemizować.
Czyli masz rację, nie napisałeś słowa równoważne, ja je napisałem, to zmienia ciężar argumentu. Zwyciężyłeś! Władasz orężem podobnie do Wałęsy jesteś za a nawet przeciw. :)
Kurcze wychodzi, że Jarek K. i Lech W. są jacyś tacy podobni.....hm..... stąd animozje?
Nie dziwne, w końcu tylko jeden dostał Nobla! :D

didaskalia : to jest wypowiedź łączona, cześć skierowana do Łukasza, refleksja nasunęła się spontanicznie.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cyt. "Publicyści domagają się w nim m.in. "zaprzestania histerycznej kampanii nienawiści skierowanej przeciwko Kościołowi w Polsce""
Dobrze, że nie nawołują jeszcze do uwielbiania pedofilów, przecież oni tak bardzo kochają nasze dzieci..., zresztą, może i nawołują? cyt. "apelują o porzucenie praktyk opartych na manipulacji i propagandzie, o powrót do podstawowych standardów, w tym zwłaszcza o szacunek dla drugiego człowieka" - najbardziej frapuje mnie zwrot -.".. powrót do podstawowych standardów".

Zajmowanie się Lisem z okładki, jest zgrabnym odwróceniem uwagi od głównego problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale niech będzie kontrą, to co ma do tego? Ty sugerujesz, że dla mnie okładka Jarek PW i Lis esesman są równoważne.... ja nic takiego nie powiedziałem. Jak chcesz dyskutować, to nie wciskaj mi słów, których nie powiedziałem. To jest bez sensu.

Napisałem, że Lis takich okładek stworzył co najmniej kilka, więc jest ostatnią osobą, która powinna czuć się urażona tym co zrobiło W Sieci. I jakiej Ty się tutaj doszukujesz filozofii? Dla mnie to proste jak budowa cepa. Gościu się obraża o coś, co czytelnikom funduje co kilka miesięcy, a kiedy to dotyka jego, to robi wielkie halo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.