Facebook Google+ Twitter

"Tomasz Lis na żywo" niczym "Rozmowy w toku"?

Ostatni odcinek programu "Tomasz Lis na żywo" wzbudził wśród widzów wiele kontrowersji. Tematem rozmowy była sprawa Katarzyny W., a w roli ekspertek wystąpiły... Gwiazdy serialu "M jak miłość" - Katarzyna Cichopek i Joanna Koroniewska.

 / Fot. Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio, http://www.foksal.com.plCiężko stwierdzić o czym miała być ta rozmowa i dlaczego zaproszono akurat takich gości. Katarzyna Cichopek została przedstawiona jako "psycholog z wykształcenia", Joannę Koroniewską tylko przywitano i nie sprecyzowano bliżej jaką funkcję w programie ma pełnić. Oprócz aktorek w rozmowie uczestniczyły również psycholog sądowy Teresa Gens oraz psycholog Hanna Samson. Gości zaproszonych do studia łączyło to, że wszystkie panie są matkami.

Katarzyna Cichopek co prawda jest "psychologiem niepraktykującym", jednak na samym początku poprawiła prowadzącego, że praktykę psychologiczną powoli zaczyna - w macierzyństwie. W trakcie rozmowy pochwaliła się znajomością takich pojęć, jak "efekt zająca", a także starała się dogłębnie zanalizować zachowanie Katarzyny W., co niejednokrotnie próbowała przerwać Hanna Samson - niestety bezskutecznie.

Joanna Koroniewska odzywała się najmniej, a kiedy już dano jej dojść do głosu, mówiła jedynie, że "sytuacja jest bardzo skomplikowana" oraz, że "Katarzyna W. zrobiła, chcąc nie chcąc, przedstawienie przed narodem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

pippa
 • pippa
 • 15.02.2012 23:29

Pani Gens, pomimo sporej wiedzy i doświadczenia nie powaliła na kolana, może dlatego że się wzruszyła przypominając sobie w trakcie programu własną tragedię. Parę oczywistych wniosków wysunęła, szczególnie z tym, że dzięki tej nagłośnionej tragedii stanie się wiele pozytywnego w tej rodzinie, czy w ogóle coś dobrego z tego wyniknie, coś w tym stylu (powołując się na oczywiste słowa Jana Pawła II).

Pani Samson zaś wysunęła kilka mądrych wniosków z tego zdarzenia m.in., że media, szczególnie stacje TV. mają też w tym negatywny udział, m.in. argumentowała to wyemitowaniem (przez kanały TV.) filmu rejestrującego zwierzenie Katarzyny W. nagranego przez Rutkowskiego. To nie jest tak, iż Rutkowski sam chciał zrobić z tego show.
Podsumowując drogi redaktorze Tomaszu Lisie na przyszłość nie zapraszaj nie docelowych gości. Daruj sobie zapraszanie celebrytów i innych znanych ludzi nie mających związku z daną poruszaną problematyką. Jesteś do tego zobowiązany do tego, gdyż to jest TV publiczna! Mając na uwadze, że to jest program emitowany w TV publicznej, jako obywatel wręcz żądam rzetelnego od Pana programu w TV., by można było samemu wysnuć wnioski. Żądam od Pana profesjonalizmu a nie braku poziomu i niekonsekwencji w doborze dyskutantów na poważne tematy! Tak jak to miało miejsce w niniejszym odcinku!.,wielkie mi autorytety,, wczoraj wystąpiły i szlag mnie trafiał jak to broniły tą co zabiła własne dziecko dlaczego nie wystąpiły w programie kobiety z np.Sosnowca normalne matki a nie jakieś śmieszne aktoreczki które nie mają o niczym pojęcia Ciężko stwierdzić o czym miała być ta rozmowa i dlaczego zaproszono akurat takich gości. Katarzyna Cichopek została przedstawiona jako "psycholog z wykształcenia", Joannę Koroniewską tylko przywitano i nie sprecyzowano bliżej jaką funkcję w programie ma pełnić. Oprócz aktorek w rozmowie uczestniczyły również psycholog sądowy Teresa Gens oraz psycholog Hanna Samson. Gości zaproszonych do studia łączyło to, że wszystkie panie są matkami.
Katarzyna Cichopek co prawda jest "psychologiem niepraktykującym", jednak na samym początku poprawiła prowadzącego, że praktykę psychologiczną powoli zaczyna - w macierzyństwie. W trakcie rozmowy pochwaliła się znajomością takich pojęć, jak "efekt zająca", a także starała się dogłębnie zanalizować zachowanie Katarzyny W., co niejednokrotnie próbowała przerwać Hanna Samson - niestety bezskutecznie....TO ZENUJACY PROGRAM...I DZIWIE SIE ZE O NIM DYSKUTUJMY...BO POZA ...SADOMASOCHIZMU..."UCZONYCH" W PLOTKOWANIU...NIE WYNOSI SIE ZADNYCH WARTOSCI RACJONALNYCH....! A W TYM JESZCZE ZAMOTANY..LIS...WIEC JAK TO SIE DZIEJE ZE TO NIESZCZERE "ZWIERZE" MOZE MIEC JESZCZE WSROD ROZUMNYCH...."PRAWE" INTENCJIE..???? okalizacji bo jest to Zagłębie Dąbrowskie. Jako psychologa zaintrygowała mnie różnorodność postaw "psycholożek". Jako telewidza zdziwiła mnie bierność i odsunięcie się w cień na czas dyskusji gwiazdy programu redaktora Lisa. Zatem: Co z tym Lisem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
małyfromhell74
 • małyfromhell74
 • 15.02.2012 14:35

ciąg dalszy wypowiedzi

Pani Gens, pomimo sporej wiedzy i doświadczenia nie powaliła na kolana, może dlatego że się wzruszyła przypominając sobie w trakcie programu własną tragedię. Parę oczywistych wniosków wysunęła, szczególnie z tym, że dzięki tej nagłośnionej tragedii stanie się wiele pozytywnego w tej rodzinie, czy w ogóle coś dobrego z tego wyniknie, coś w tym stylu (powołując się na oczywiste słowa Jana Pawła II).

Pani Samson zaś wysunęła kilka mądrych wniosków z tego zdarzenia m.in., że media, szczególnie stacje TV. mają też w tym negatywny udział, m.in. argumentowała to wyemitowaniem (przez kanały TV.) filmu rejestrującego zwierzenie Katarzyny W. nagranego przez Rutkowskiego. To nie jest tak, iż Rutkowski sam chciał zrobić z tego show.

Podsumowując drogi redaktorze Tomaszu Lisie na przyszłość nie zapraszaj nie docelowych gości. Daruj sobie zapraszanie celebrytów i innych znanych ludzi nie mających związku z daną poruszaną problematyką. Jesteś do tego zobowiązany do tego, gdyż to jest TV publiczna! Mając na uwadze, że to jest program emitowany w TV publicznej, jako obywatel wręcz żądam rzetelnego od Pana programu w TV., by można było samemu wysnuć wnioski. Żądam od Pana profesjonalizmu a nie braku poziomu i niekonsekwencji w doborze dyskutantów na poważne tematy! Tak jak to miało miejsce w niniejszym odcinku!.

Kolejna dyskusja Kalisz, Ziobro i Kwiatkowski była na bardzo wysokim poziomie. To był bardzo dobry zestaw rozmówców polityków, prawników, ludzi odpowiedzialnych za resort polskiego prawa, władzę wykonawczą i sądowniczą oraz problemy w nich istniejące. Konsensusem dyskusji jest stwierdzony brak dążenia do specjalizacji prokuratorskiej w Polsce. Każdy prokurator zajmuje się wszystkimi sprawami, czyli zna się na wszystkich problemach a tak naprawdę na żadnych, to jest m.in. powodem wielu błędów i niedopatrzeń, wynikających z procedur i polskiej praktyki na etapie współpracy i kompetencji prokurator - policja. Dlatego też należy dążyć do wysoko wykwalifikowanej, wyspecjalizowanej kadry, by w takich sprawach nie musieli brać udziału (zastępować) prywatni detektywi. Kto wie czy to stwierdzenie nie tyczy się wielu innych dziedzin, chyba zdecydowanie właśnie tyczy się. Sam jestem specjalistą entomologiem od ponad 10ciu lat (od tylko 3 rzędów owadów) i pomimo, że znam inne. wąsko zajmuję się tylko 3. od lat wybranymi rzędami. Ogólnie znam i kręgowce i bezkręgowce, ale jako ekspert wypowiadam, opiniuję i doskonalę wiedzę o jedynie motylach, ważkach i prostoskrzydłych (niezbędne dla planowania w kontekście urbanizacji, planowania form ochrony przyrody, ochrony i zarządzaniem danym gatunkiem, stanu populacji itd…). Nie sposób zajmować się kilkoma dziesiątkami tysięcy owadów na raz. Jeśli nawet wchodzę na dany teren i prowadzę jakieś badania, opisując środowiska znając z grubsza fitosocjologię (nauka o zbiorowiskach roślinnych) i botanikę, zdecydowanie wolę jak specjalista fitosocjolog naukowo i bardzo precyzyjnie opisze daną klasę, zespół, związek, czy zbiorowisko roślinne. W ogóle w środowisku biologów, oczywistą podstawą jest wąska specjalizacja – bez tego ani rusz.

Tak więc wąska profesjonalizacja, specjalizacja jest bardzo preferowana, wręcz przydatna i potrzebna. Jak to powiedział w programie Zbigniew Ziobro „A kto zna się na wszystkim, to tak naprawdę na niczym”, dlatego też powyższe mądre motto kieruję też do tematu pierwszej części programu, w szczególności do pani Cichopek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
małyfromhell74
 • małyfromhell74
 • 15.02.2012 12:50

Przedwczoraj oglądałem program Tomasza Lisa na żywo i poprostu już wstępnie dostałem odruchu wymiotnego (pomijając ostatnio klepany temat) przy zapowiedzi ekspertów.
Jak nigdy dostałem takiej piany i nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Postanowiłem to skomentować. Co się w tym kraju dzieje!!!!!!!!!!!!!!!

Mam tu na myśli ekspert psycholog Cichopek (od kiedy ona ekspertem jest??? że skończyła psychologię... prosze zerknąć gdzie??? co to za szkoła, raczej przechowalnia, sorry wiem coś o tej szkole, mój znajomy to kończył. Niestety nie ta klasa co UW, UJ, KUL, UMK czy UG, to już UKSW jest chyba lepszy od tej niby uczelni). Ponadto od kiedy to Cichopek ma bagaż doświadczeń jako psycholog, przecież ona nawet nie liznęła tego zawodu, więc tak naprawdę równie dobrze gościem jako ekspert mógł być Adam Małysz, Ibisz, Szczuka, Dykiel, Rodowicz, Dowbor, Zającówna, Błaszczyk, Stenka, Segda, Kayah, Kowalczyk, Fajkowska, Krukówna, Ostaszewska, Wałęsa, Nergal, Wojewódzki, czy Skiba i chyba więcej mają styczności z psychologią niż ona. Warto przypomnieć, ze Cichopek – jak wiemy zna się na wielu dziedzinach: jest aktorką – chyba 100 ligową, tancerką – może w jakiejś lidze się mieści, pisarką? – chyba w 99. lidze, konferansjerką, prezenterką? – żenada, doradczynią w poprawie i pięknie swego ciała – takich doradczyń, które pieprz….ą trzy po trzy nie opierając się na żadnych wynikach badań, a jedynie na dziwnych próbach z własnym ciałem, bez uprzednich, wcześniejszych badań lekarskich i zero konsultacji z lekarzami ekspertami (np. dietetykiem itd…) – jest zaprzeczeniem i totalnym absurdem. Jest myślę ok. kilka milionów w tym kraju kobiet co tez chętnie by się podzieliły swoimi sposobami domowymi niczym znachorzy. Wolimy znachorów, czy specjalistów!!!????. No więc po co takie puste pseudo rady Cichopek? Przechodząc do tematu programu Tomasza Lisa – Cichopek coś bredzi, wtrąca się i jakby chcąc zaakcentować, podkreślić, że coś tam zostało z wyższej szkoły - powołuje się na Freuda, którego zna mnóstwo ludzi w kraju i nie trzeba studiować psychologii, by czytać Jego literaturę (mistrza Junga też). Po chwili napomina coś o grzebaniu w historii rodziny Katarzyny W. Sama niech sobie pogrzebie we własnym umyśle, do czego tak naprawdę się nadaje i w czym tak naprawdę jest dobra, bo w tym co robi (pseudo aktorstwo, konferansjerstwo, taniec w para zawodach, itd…) krótko mówiąc jest po prostu do d….y (zna się niby na wszystkim, jak to mówią tak naprawdę na niczym) i najwidoczniej ma sporo szczęścia, skoro naiwne media (szczególnie TV) taką miernotę lansują. Chyba lizusostwo w stacjach TV jej dobrze wychodzi, no niestety taka dziedzina się nie kwalifikuje w tym podziale. Ktoś ją powinien poważnie zweryfikować i zastanowić się nad jej dalszą pracą w telewizji publicznej (ostatecznie może gnić w serialu M jak Miłość).

Drugą panią była Koroniewska - również nie rozumiem, co ona ma wspólnego z wypowiadaniem się na takie tematy (mnóstwo kobiet w Polsce jest w ciąży, urodziło i wychowuje dzieci i kto wie czy nie więcej by miało do powiedzenia w tym temacie) ????
Można jej tylko przyznać, że przynajmniej ma dobre wykształcenie aktorskie (PWSFTiT Łódź) oraz dobry warsztat (praca na deskach teatru), aż dziw bierze, czemu ona tak uczepiła się tej roli w M jak Miłość (jak rzep do psiego ogona), mimo to udział w dyskusji to totalne nieporozumienie (gość nie na ten temat). Koroniweska wypowiadając się jakoś tam sobie radziła, choć niczego istotnego nie wniosła do tematu.


Pozostałe dwie zaproszone panie (Samson i Gens) jak najbardziej były adekwatnymi dyskutantkami w sprawie nieszczęśliwego wypadku 6-cio miesięcznej Magdy i okoliczności związanych ze zdarzeniem.

Pani Gens, pomimo sporej wiedzy i doświadczenia nie powaliła na kolana, może dlatego że się wzruszyła przypominając sobie w trakcie programu własną tragedię. Parę oczywistych wniosków wysunęła, szczególnie z

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bulbasz Ziemniaczany
 • Bulbasz Ziemniaczany
 • 15.02.2012 11:39

To był wyjątkowo żenujący spektakl. Niedobrze mi się zrobiło, jak zobaczyłem takie zestawienie do takiego tematu. Brakuje mi adekwatnych słów do opisania moich odczuć. To, że dla kogoś takiego jak Lis nie ma tabu i nieprzekraczalnych granic mnie nie zdziwi, ale to się zdarzyło w publicznej telewizji, która pewnie na dodatek dwie "Panie aktorki" podsunęła, bo tak trzeba. Czy autorzy tego pomysłu z TVP nie zauważyli, że to mogło być niestosowne i tak zostanie odebrane przez widzów. Czy na takie wysoki ma iść moja składka na media publiczne? Przecież to jest przypadek do rozpatrzenia przez Radę Etyki Mediów

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 15.02.2012 11:19

rowniez ogladam program lisa z powodu jego zebow.ogladajac ciesze sie ze moje sa ciut lepsze

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 15.02.2012 03:50

Magiel.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krakus
 • krakus
 • 14.02.2012 23:43

Ja nie mogę oglądać tego programy, bo pan Lis - z całym szacynkiem- ma tak brzydkie zęby, że robi mi się niedobrze. Panie Tomaszu niechże Pan się pofatyguje do stmatologa. A póki co niech kamera nie pokazuje pańskiej twarzy tak blisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie lisek: to prawda, nie istnieje coś takiego, jak "efekt zająca", istnieje "efekt Zajonca", ale on nie ma związku z tą sytuacją. W tym przypadku nie wiem czy Pani Kasia Cichopek miała na myśli "Zajonca" czy "zająca", jedno i drugie wydaje się nie mieć sensu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
DNO DNA
 • DNO DNA
 • 14.02.2012 22:06

...TO ZENUJACY PROGRAM...I DZIWIE SIE ZE O NIM DYSKUTUJMY...BO POZA ...SADOMASOCHIZMU..."UCZONYCH" W PLOTKOWANIU...NIE WYNOSI SIE ZADNYCH WARTOSCI RACJONALNYCH....! A W TYM JESZCZE ZAMOTANY..LIS...WIEC JAK TO SIE DZIEJE ZE TO NIESZCZERE "ZWIERZE" MOZE MIEC JESZCZE WSROD ROZUMNYCH...."PRAWE" INTENCJIE..????

Komentarz został ukrytyrozwiń
xxx
 • xxx
 • 14.02.2012 21:01

,,wielkie mi autorytety,, wczoraj wystąpiły i szlag mnie trafiał jak to broniły tą co zabiła własne dziecko dlaczego nie wystąpiły w programie kobiety z np.Sosnowca normalne matki a nie jakieś śmieszne aktoreczki które nie mają o niczym pojęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.