Facebook Google+ Twitter

Tomasz Lis nie jest już naczelnym "Wprost". Zastąpi go Michał Kobosko

Tomasz Lis został odwołany z funkcji redaktora naczelnego tygodnika "Wprost".

 / Fot. Mateusz Max Maksiak/W24Tomasz Lis pełnił funkcję redaktora naczelnego "Wprost" przez ostatnie 2 lata. Dziś został odwołany wraz ze swoją zastępczynią, Aleksandrą Karasińską. Powodem zwolnienia może być tworzony przez niego portal internetowy, powstający od kilku miesięcy, wzorowany na amerykańskim "Huffington Post". Wydawca (Point Group) miał uznać, że obydwie aktywności są nie do pogodzenia, podaje press.pl.

Według serwisu wyborcza.pl drugą przyczyną zwolnienia Tomasza Lisa mógł być konflikt z szefem Point Group, Michałem Lisieckim.

Mówi się, że redaktor był zaskoczony decyzją zarządu. W akcie protestu odchodzą także jego bliscy współpracownicy. Wypowiedzenie zostało wręczone Lisowi w dniu przyznania tytułu Człowieka Roku przez Wprost. Wiadomo już, że część dziennikarzy nie pojawi się na gali.

Następcą Lisa zostanie Michał Kobosko, obecnie naczelny "Bloomberg Businessweek Polska". Tę informację potwierdził Michał M. Lisiecki. "Dziękuję Tomaszowi Lisowi za przyjęcie mojej oferty poprowadzenia tygodnika WPROST i dobrze wykonywaną przez ponad 20 miesięcy pracę (...) Życzę mu sukcesów w jego prywatnym przedsięwzięciu mediowym. Szanuje czyste reguły w biznesie i one są powodem mojej decyzji. Michałowi Kobosko, doświadczonemu redaktorowi naczelnemu, życzę powodzenia na stanowisku naczelnego WPROST" - czytamy na stronie tygodnika.

Do sprawy odniósł się również sam Lis. "Chciałem z całego serca podziękować wszystkim moim koleżankom i kolegom za 22 miesiące wspólnej przygody. Przejmowaliśmy upadające pismo i niemal nikt nie dawał nam szans. Dziś sprzedaż tego pisma jest o 2/3 wyższa, a operacja ratunkowa zakończyła się niekwestionowanym sukcesem." - napisał na stronie zapowiadającej nowy projekt.

Więcej materiałów na ten temat znajdziesz na News.Google.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

klarcia
  • klarcia
  • 08.02.2012 17:43

Antki i badacze twardości dupy pana Lisa !
Nie róbcie z Lisa Wilka. Nie bierzcie go za chuja - on jest kuty na cztery łapy ! Myślałam że męskimi dupami interesuje się Biedroń a tu patrzę a jeden taki skarży się że Lis ma twardą dupę ! Kurwa mać, czy wy kochający inaczej musicie wszędzie dupę widzieć ? Zajebiste czasy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 08.02.2012 14:49

dosyć zarobił za pier........nie głupot,pora na innego darmozjada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
leonard
  • leonard
  • 08.02.2012 08:52

@myNaród 21:33 wczoraj
Zapomniałeś dodać że Lis jest wyposażony w prezerwatywę na penisie i jeszcze w dupie ma takiego ciołka jak Ty ! Tomasz pracuje w Tv na kontrakcie za 80tyś/mies. i takie robactwo jak Ty - taki owsik może mu wejść w odbynicę nie robiąc żadnego wrażenia na Tomaszu Lisie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 07.02.2012 22:05

Lis jest klasą samym w sobie .Pisowcy mogą pisać co chcą takie ich prawo . Zbyt dużo prawdy powiedział a to boli , PRAWDA ? Lis nie oszczędza żadnej partii , nie owija w bawełnę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 07.02.2012 21:33

Bartłomiej Kowalewski Dzisiaj 19:48
Lis to wyjątkowy typ, taki wzorcowy LIZODOOP.
Kartka(ściągawka) w ręku, słuchawka(z suflerem) w uchu
i prompter(wielki jak mur chiński) przed oczami.
a on pajacuje, udaje, że myśli, gra głęboko zatroskanego o kraj,
tym u władzy liże rowa, tych z opozycji kopie.
a pamiętacie kiedy mu odbiło pod stropem.
swego czesu zrobiono sondaż o szansach na prezydenta. jego nazwisko znalazło się na liście jako wrzutka (wypełniacz). zajął 3-miejsce, no i mu odbiło

SZMATA I TYLE

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palipies
  • Palipies
  • 07.02.2012 21:06

Powstaje Nowa Siła w Polsce.
Masz dosć tych samych ludzi zabijających sie o stanowiska, napychających kieszenie naszymi pieniędzmi, podejmujacych decyzje bez naszej zgody?
Nie chcesz juz słuchać o matactwach, aferach i korupcji? Nie możesz patrzeć, jak Polski rząd rozsprzedaje nasz kraj i robi wszystko by nam wiodło się gorzej?
Dołącz do nas. Powstaje młode ugrupowanie oparte na wykształconych i młodych ludziach, bez znanych twarzy i osób zasiadających w rządach od lat 80tych. Pomóż zmienić naszą ojczyznę. Jeśli nic nie zrobimy teraz, to kiedys, obudzimy się i moze byc za późno...
www.eksperckie.fora.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

... Pan Tomasz ma twardą dupę ...
Nie pierwsze to zawirowania w jego karierze. Śpijmy spokojnie, da sobie radę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eugeniusz  P.
  • Eugeniusz P.
  • 07.02.2012 20:42

Nie cierpię tego człowieka , tak samo jak Parandowską i Olejnik. Nie chcę ich widzieć na oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 07.02.2012 20:31

Ten Lis czego się nie chwyci,to spartoli.Dawno stracił instynkt i takt.Karierowicz VULGARIS!

Komentarz został ukrytyrozwiń
frania
  • frania
  • 07.02.2012 20:22

Przyznać należy, że red. T. Lis to nie jest byle chuj. To obyty, elegancki człowiek - dobrze wykształcony. Nie jakiś tam Kobosko czy Tabasko. Ten jakiś taki niedorobiony i podobno skurczybyk niegrzeczny i przeklina. Oburzenie dziennikarzy jest zrozumiałe. Też nie są to przeciętne kutsay. Ale paru kołtunów palcem spłodzonych - na pewno się znajdzie. Takie to kurwa życie jest właśnie.