Facebook Google+ Twitter

Tomasz Lis ostro atakuje polityków

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy nie przebiera w słowach oceniając polską scenę polityczną. Bez owijania w bawełnę oświadcza, że politycy mają naród za "durniów", a przed wyborami "robią nas w konia".

Tomasz Lis / Fot. AKPASwoim niezadowoleniem kolejnymi poczynaniami posłów, Lis podzielił się z internautami w specjalnym felietonie, który opublikowała Wirtualna Polska. Gospodarz programu "Co z tą Polską?" uważa, że kampania wyborcza wywołuje prawdziwą falę obietnic bez pokrycia. Jego zdaniem – w kampanii "nie ma takiej bzdury, której by nie powiedzieli, nie ma takiej obietnicy, której by nie złożyli".

Na poparcie swojej tezy wymienia przykład ostatnich deklaracji ze strony Prawa i Sprawiedliwości, a także Platformy Obywatelskiej. Premier Jarosław Kaczyński nieoczekiwanie oświadczył, że po wyborach znajdą się pieniądze dla lekarzy, a PO nie ma już zamiaru likwidować KRUS. Tomasz Lis całą sprawę kwituje krótko: "Oto jeszcze kilka tygodni temu nie było ani grosza na służbę zdrowia, a tu, proszę – trzask, prask, i forsa jest. Wszystko zgodnie z hasłem – miliard w środę, miliard w sobotę".

Znany dziennikarz w niezwykle ostrych słowach krytykuje partię Donalda Tuska za poparcie pomysłów PiS – ustawy o utworzeniu CBA oraz "kuriozalną lustrację". Jego zdaniem, polska polityka to tak naprawdę "imieniny u cioci". Lis tłumaczy: "co jakiś czas następuje jedynie zmiana krzeseł, ale dla wszystkich przy stole najważniejsze jest, by nie zasiadł przy nim nikt inny. A już szczególnie ktoś, kto traktowałby nas wszystkich poważnie, gdybyśmy oczywiście, i jest to ryzykowne założenie, rzeczywiście chcieli być traktowani poważnie".

Kampanię przed zbliżającymi się wyborami nazywa "kampanią buraczaną". Dziennikarz twierdzi, że dotychczas; "Nie usłyszeliśmy nic szczególnie ważnego czy mądrego. I, prawdę mówiąc, wątpliwe czy usłyszymy. Od lat dajemy się w końcu robić w konia, więc niby dlaczego ta praktyka miałaby być zaniechana. Za kilkadziesiąt dni zderzymy się oczywiście z pytaniem przy którym nazwisku postawić krzyżyk. A czy krzyżyka nie można by postawić na wszystkich?".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Być może Lis zaczyna po cichu (ale z przytupem) kampanię prezydencką, wybory już za 3 lata a on był już typowany w rankingach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.09.2007 14:14

Żyje z politykami, Żyje z polityków, uprawia politykę... Jest tak samo wiarygodny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wódki powiadasz...? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze mówi - dać mu wódki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan lis ma racje

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i ma facet rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.