Facebook Google+ Twitter

Tomasz Lis stawia na Hilary Clinton

Znany dziennikarz telewizyjny Tomasz Lis gościł w Trójmieście. W ramach promocji swojej książki "Polska, głupcze" znalazł czas, by spotkać się ze studentami i dyskutować z nimi o Polsce. I nie tylko...

Spotkanie odbyło się w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Planowane na godzinę 13, opóźniło się z powodu wcześniejszej konferencji prasowej z udziałem gościa. Studenci oraz inni zainteresowaniFot. Patryk Szczerba zobaczeniem Tomasza Lisa na żywo, czekali jednak cierpliwie. Aula, mimo że może pomieścić około 300 osób, tym razem okazała się zbyt mała. Wiele osób siedziało na schodach pomiędzy krzesłami, dla części pozostały miejsca stojące.

Tomasz Lis, niezwykle ciepło przyjęty przez słuchaczy, przez prawie dwie godziny odpowiadał na pytania zadawane z sali. Choć kanwą spotkania była promocja książki wiele z nich dotyczyło samego gościa. Pytający najczęściej prosili o opinię na temat zawodu dziennikarza i polskich mediów oraz o diagnozę aktualnej sytuacji Polski. Pojawiły się też pytania dotyczące spraw bliskich Lisowi, czyli Stanów Zjednoczonych. Odpowiadając na pytanie dotyczące przyszłego prezydenta USA, rzeczowo przeanalizował wszystkich kandydatów ostatecznie typując Hilary Clinton. - Jak się sprawdzi, to pamiętajcie, kto pierwszy na nią stawiał - żartował Lis.

Fot. Patryk SzczerbaNie obyło się bez lekkiej krytyki gościa. W jednym z pytań zawarte zostało stwierdzenie, że Tomasz Lis zmienił się po odejściu ze stacji TVN, zaś w programie "Co z tą Polską" ma małą swobodę. Gość starał się odpierać zarzuty, twierdząc, że teraz ma więcej możliwości wyrażania swoich poglądów zarówno w prasie jak i w radiu. - Będąc szefem programu informacyjnego, nie mogłem tego robić.- tłumaczył. Lis, zapytany o przyszłość, mówił o kolejnych pomysłach na książki. Kiedy trafią one do księgarń, nie wiadomo. Pewne jest, że najnowsza pozycja i i autor nadal cieszą się popularnością. Świadczy o tym chociażby długa kolejka oczekujących na dedykację.

Inicjatorem spotkania była organizacja Młode Centrum we współpracy z Dziennikarskim Kołem Naukowym Uniwersytetu Gdańskiego oraz Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No właśnie, tak myślałem, że Lis by pewnie nie głosował na Demokratkę :). John McCain

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już spieszę wyjaśnić. Lis miał na myśli wybór, jakiego najprawdopodniej dokonają Amerykanie. Sam za dobrego kandydata uważa jakiegoś senatora, ale szczerze poweim, że nie zanotowałem jego nazwiska:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem tylko, czy typował w sensie, że to byłby jego wybór, czy twierdzi, że to ona wygra. A poza tym miło, że jest relacja. Ja jak wychodziłem na spotkanie z Lisem w Olsztynie (oczywiście w ostatniej chwili...), to tak się spieszyłem, że zapomniałem i papieru do notatek, i książki do podpisu - do plecaka wrzuciłem sam długopis ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałam nadzieję na relację z tego spotkania, nie wiedziałam tylko kto ją napisze:) Super (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.