Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9909 miejsce

Tomasz Manikowski pobiegnie mimo wszystko

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-07 11:54

Ponad tysiąc kilometrów w 21 dni przebiegnie Tomasz Manikowski w ramach akcji charytatywnej „Bieg Mimo Wszystko”. Biec będzie dla siebie, jak i dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej, na rzecz których kwestować będzie wraz z grupą stowarzyszeń i organizacji polonijnych, rozsianych na trasie jego wielkiego biegu.

 / Fot. TMTomasz przyjechał z rodziną do Irlandii pięć lat temu, od ośmiu lat jest niepijącym alkoholikiem. Elementem terapii i sposobem na opowiedzenie o historii zmagań z nałogiem, Tomasz uczyni udział w wielkim maratonie wokół Irlandii.

Bieg rozpocznie się 10 kwietnia w Dublinie, dokąd na wielki finał Tomasz powróci ponownie 1 maja.

Bieganie stanowi dla Tomasza sposób na życie i radzenie sobie z uzależnieniem: „Zacząłem biegać w czasie, gdy w moim życiu nastąpiły zmiany, o których wcześniej mogłem tylko marzyć: przestałem pić” - tłumaczy. „Bieganie pomaga mi utrzymać dobrą formę fizyczną i psychiczną, a to pomaga mi wytrwać w trzeźwości, jest dla mnie formą terapii. Trwa to 8. rok i są to najpiękniejsze lata mojego życia...”.

Na swoim koncie pan Tomasz ma już 10 maratonów, w tym bieg w Dublinie, Belfaście i Wiedniu. „Bieg Mimo Wszystko” ma być próbą udowodnienia sobie, iż wyjście z najgorszej choroby jest możliwe. „Chciałbym pokazać, że można wyzwolić się z uzależnień i odzyskać wolność, godność i szacunek ludzi”- podkreśla Tomasz. Każdego dnia pokonywać będzie kilkadziesiąt kilometrów, kwestując na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie, będących pod opieką Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Biegowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń i inicjatyw społecznych, przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia, organizacje i mieszkańców miast, przez które biec będzie maratończyk.
Wielki wysiłek Tomasza wspierać będą bowiem grupy ludzi w całej Irlandii, łącząc siły i pomagając w zbiórce pieniędzy. Do akcji „Bieg Mimo Wszystko” włączyło się 11 grup i stowarzyszeń polonijnych, m.in. Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny, w którym odbywać się będą cykliczne wykłady lekarzy i psychologów oraz pokazy filmów, zaś 1 maja – w dniu finału – planowany jest wielki rodzinny festyn, podczas którego skorzystać będzie można z porad specjalistów, skosztować polskich ciast i pierogów oraz wylicytować jeden z wielu fantów, jakie na cel akcji przekazała Fundacja „Mimo Wszystko”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.