Facebook Google+ Twitter

Tomasz Poręba: Przegrana PiS w wyborach to nie była kompletna klapa

"Każdy, kto widział wyniki wyborów, wie, że przegraliśmy, ale nie zgadzam się z Cymańskim, że to była kompletna klapa" - mówił dziś Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS, w Kontrwywiadzie RMF FM.

Sonda

Przegrana PiS powinna skończyć się:

Tomasz Poręba / Fot. Polskapresse"Szkoda, że w kampanii Cymański nie był tak medialnie aktywny jak dziś. Dziś zachowuje się nie fair" - skomentował Poręba krytyczny głos europarlamentarzysty, uznając, że Cymański po wyborach ustawił się "w pozycji recenzenta".

Poręba w Kontrwywiadzie RMF FM przyznał jednak, że w PiS czuje się rozczarowanie wynikiem wyborów, choć nie spowoduje ono żadnych podziałów w partii. Jak stwierdził, wynik wyborów to "klapa, choć nie totalna", z której partia wyciągnie wnioski.

W najbliższych dniach członkowie partii, także ścisłe kierownictwo będzie dyskutować nad przyczynami porażki. Wg Poręby, do przegranej, przyczyniła się "medialna nagonka, wywołana wypowiedziami na temat Merkel". Szef kampanii wyborczej PiS uznał, że ogólne stwierdzenie na temat Merkel zostało rozdmuchane, a gdyby nie kampania wyborcza, to nikt nie zwróciłby uwagi na jedno zdanie prezesa.

Kaczyński przyznał, że PiS przegrało przez słowa o Merkel

Poręba zdecydowanie broni prezesa, który jest wg niego "jedyną osobą, która jest w stanie zapewnić spójny przekaz Prawa i Sprawiedliwości.[...] Nie ma innych liderów" - dodaje. I nie zmienia tego nawet fakt, że to już szóste wybory przegrane przez Kaczyńskiego. "To nie powód, aby dokonywać jakichś zmian" - mówi Poręba.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 19.10.2011 18:40

a pamiętacie ten atak kaczynskiego na młodych zdolnych polaków w londynie to był skandal pis sie kompromituje wyskokami co pare dni no nie przeczę są zaskakujące ni ztego ni z owego dlatego i ta klapa no totalna przecież

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kompletna może nie, ale klapa...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 19.10.2011 17:34

No tak , winna Merkel ....! Tysiące Polaków pracujących w Niemczech jak sobie uświadomili skutki wyboru PiS i utratę pracy ,powrót do Polski - biegiem do urn ruszyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kibice nie kibole
 • Kibice nie kibole
 • 19.10.2011 16:45

To nie klapa tylko sedes (deska zamykająca muszlę klozetową), zamykamy, spuszczamy wodę i po pisie. Dziękujemy za uwagę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
vratislavia
 • vratislavia
 • 19.10.2011 15:45

Przestało mnie interesować,to przelewanie z pustego w próżne. Uważam, że dobrze się stało,że wygrała PO. Inaczej całe odium niezałatwionych spraw spadłoby na PiS. Przy obecnej wrogości i braku obiektywizmu mediów wobec tej partii ,PiS miałoby bardzo małą możliwość manewru. Czekano by tylko tak jak dotąd na najmniejsze potknięcie.Zobaczmy,jak sobie poradzi p. Tusk i jego PO. A naród oceni efekty...

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 19.10.2011 15:21

"gdyby nie kampania wyborcza, to nikt nie zwróciłby uwagi na jedno zdanie prezesa."-
Gdyby prezes nie palną głupoty i nie wydał książki przed wyborami...

"ogólne stwierdzenie na temat Merkel zostało rozdmuchane"
Stwierdzenie zostało wypowiedziane prze kandydata na premiera RP,a więc polityka,który miał kreować politykę międzynarodową i dotyczyło insynuacji "ustawienia wyborów"w Niemczech.
Po co te krętactwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenek
 • zenek
 • 19.10.2011 15:15

PO ponownie wygrało? i co z tego ? naobiecywali wyspy zielone ,eldorado ,prace rodakom "wracajcie praca na was czeka "i co i g....o ;;i to samo zostało przedłużone o kolejne 4 lata ,a wy się cieszycie ,że PO wygrała a raczej z tego ,że PIS nie-oj gamonie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Normalny partiota
 • Normalny partiota
 • 19.10.2011 14:42

Ja rozumiem to tak że Polska pod rządami PISu przegrywając w róznych dziedzinach społecznych ,gospodarczych itp. cały czas byłaby państwem sukcesu i wprowadzanie jakikolwiek zmian mogłoby zaszkodzić.
Przecież ta partia sie totalnie kompromituje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
joachim
 • joachim
 • 19.10.2011 14:40

w żadnym wypadku kompletna klapa tylko totalna

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 19.10.2011 13:17

Oczywiście że to nie porażka,sześć razy z rzędu to KLĘSKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.