Facebook Google+ Twitter

Tomasz Poręba: Przegrana PiS w wyborach to nie była kompletna klapa

"Każdy, kto widział wyniki wyborów, wie, że przegraliśmy, ale nie zgadzam się z Cymańskim, że to była kompletna klapa" - mówił dziś Tomasz Poręba, szef sztabu wyborczego PiS, w Kontrwywiadzie RMF FM.

Sonda

Przegrana PiS powinna skończyć się:

Tomasz Poręba / Fot. Polskapresse"Szkoda, że w kampanii Cymański nie był tak medialnie aktywny jak dziś. Dziś zachowuje się nie fair" - skomentował Poręba krytyczny głos europarlamentarzysty, uznając, że Cymański po wyborach ustawił się "w pozycji recenzenta".

Poręba w Kontrwywiadzie RMF FM przyznał jednak, że w PiS czuje się rozczarowanie wynikiem wyborów, choć nie spowoduje ono żadnych podziałów w partii. Jak stwierdził, wynik wyborów to "klapa, choć nie totalna", z której partia wyciągnie wnioski.

W najbliższych dniach członkowie partii, także ścisłe kierownictwo będzie dyskutować nad przyczynami porażki. Wg Poręby, do przegranej, przyczyniła się "medialna nagonka, wywołana wypowiedziami na temat Merkel". Szef kampanii wyborczej PiS uznał, że ogólne stwierdzenie na temat Merkel zostało rozdmuchane, a gdyby nie kampania wyborcza, to nikt nie zwróciłby uwagi na jedno zdanie prezesa.

Kaczyński przyznał, że PiS przegrało przez słowa o Merkel

Poręba zdecydowanie broni prezesa, który jest wg niego "jedyną osobą, która jest w stanie zapewnić spójny przekaz Prawa i Sprawiedliwości.[...] Nie ma innych liderów" - dodaje. I nie zmienia tego nawet fakt, że to już szóste wybory przegrane przez Kaczyńskiego. "To nie powód, aby dokonywać jakichś zmian" - mówi Poręba.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:32

$ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
jarosław mądrala
 • jarosław mądrala
 • 22.10.2011 03:54

kłamczyński MATOLE ! gdzie są twoi kibole ? pod klapą od kibla.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Teresa Gołębiewska
 • Teresa Gołębiewska
 • 19.10.2011 23:58

Dobrze się stało, że Po wygrało, bowiem teraz nie będzie walczyć z PISem tylko z kryzysem. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
 • stary
 • 19.10.2011 22:18

Panie Tomaszu w Pana rodzinnych stronach jest takie powiedzenie; "Mamo, ludzie nas chwalą!!Jacy ludzie córeczko??No ja was, a wy mnie".Pozdrawiam.Ziomal.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 19.10.2011 21:53

pis to partia dyktatorska jeden wódz jedna myśl no coś z przeszłosci z ideologią spisku sąsiadów tzn. rosjan i niemców

Komentarz został ukrytyrozwiń
polska zachodnia
 • polska zachodnia
 • 19.10.2011 20:41

Następny nawiedzony, co twierdzi, że przegrali ale wygrali

Komentarz został ukrytyrozwiń

klapa ma różne oblicza...

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
 • amelka -1
 • 19.10.2011 20:03

Ziobro,Kurski.Poręba,Cymański i partyjny wędrowniczek Czarnecki jako europosłowie o byt materialny nie muszą śię martwić [jeszcze przez 4 lata] i mogą sobie pozwolić na krytykę wyborczyh poczynań J Kaczyńskiego bez większych konsekwencji przynajmniej finansowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie klapa...
Kicha...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
 • wojsik
 • 19.10.2011 18:52

Już przed wojną wśród żoliborskich żuli krążył wierszyk który dedykuję przegranemu w wyborach [ 6 razy] J K aczyńskiemu :
JEŻELI MASZ DOŚĆ ŻYCIA
I ŚWIAT STAJE SIĘ PIEKŁEM
WSADŻ GŁOWĘ DO KIBLA
I PRZYKRYJ SIĘ DEKLEM !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.