Facebook Google+ Twitter

Tomasz Raczek stworzy dwa nowe kanały filmowe

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-08 12:07

Najważniejsze dzieła światowego kina będzie można oglądać od września na platformie cyfrowej n. Uruchomienie dwóch nowych kanałów filmowych zapowiada ITI Neovision.

Już od tygodnia nad ich koncepcją pracuje znany krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Znawca starych filmów zamierza wskrzesić zapomniany już cykl "Perły z lamusa" / Fot. Andrzej Wiktor/POLSKA- Tę propozycję przyjąłem bez zastanowienia. To wielkie wyzwanie, zwłaszcza, że mamy szansę stworzyć na rynku zupełnie nową jakość - mówi Raczek. Podkreśla, że pomysł na nowe kanały filmowe jest niestandardowy i nie ogranicza się jedynie do samej emisji filmu na ekranie.

Nowe projekty mają stać się konkurencją dla istniejących już ofert Canal+, HBO czy Filmbox. - Na pewno będą nadawane w najwyższej jakości technicznej, czyli HD - zapewnia Raczek.

W sumie na polskim rynku nadaje już prawie dwadzieścia kanałów filmowych, nie mają jednak dużej oglądalności. Według danych AGB Nielsen Media Research za styczeń np. Canal+ Film miał średnio 10 tys. widzów, Movies 24 - 8 tys., a Filmbox - 3 tys.

Grzegorz Płaza, dyrektor programowy platformy n, podkreśla, że nowe kanały będą odróżniały się od konkurencji niepowtarzalnym charakterem. - Gwarancją sukcesu takiej formuły jest właśnie osoba Tomasza Raczka. To autorytet, człowiek jednoznacznie kojarzący się z dobrym kinem - mówi Płaza.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.