Facebook Google+ Twitter

Tomasz Rząsa: Kontuzja Kamila Glika nie jest poważna

Dyrektor reprezentacji ds. kontaktów z mediami, Tomasz Rząsa w rozmowie z nami przed środowym wyjazdem kadry do Turcji, odniósł się do informacji na temat kontuzji powołanego do szerokiej kadry na Euro 2012 obrońcy, Kamila Glika.

Panie Tomaszu, jak poważna jest kontuzja Kamila Glika? Początkowo niektóre media donosiły, że może ona nawet zagrozić reprezentacyjnemu obrońcy w występie na Euro 2012?
Kontuzja odniesiona przez Kamila Glika nie jest poważna. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że to tylko bolesne stłuczenie kolana. W najbliższym sobotnim spotkaniu ma raczej małe szanse na występ, jednak powinien wystąpić już w kolejnym spotkaniu. Konkludując, kontuzja odniesiona przez Kamila nie ma nic wspólnego z jego występem na Euro 2012.

Jak donosi hiszpański dziennik sportowy „Marca” sprowadzeniem naszego reprezentacyjnego obrońcy Łukasza Piszczka zainteresowany jest mistrz Hiszpanii, Real Madryt. Spekuluje się, że kwota za jaką miałby zostać wytransferowany to 10 milionów euro. Co Pan o tym sądzi?
Na pewno jest to informacja bardzo dobra. Taki transfer to „coś” dla Łukasza. Pod względem sportowym to bardzo wielka szansa. Dla polskiej piłki nożnej to duża nobilitacja, że Real Madryt chce mieć w składzie jednego z reprezentantów naszego kraju.

Co sądzi Pan o hymnie reprezentacji polski na Euro 2012 „Koko Euro Spoko”? Czy myśli Pan, że gdy piłkarze usłyszą przed meczem tę piosenkę to ich to zmotywuje czy wręcz przeciwnie?
Piosenka „Koko Euro Spoko” została wybrana w wyniku głosowania i jest to wybór Polaków, który należy uszanować. Co do tego czy ta piosenka może zmotywować czy demotywować naszych zawodników, sądzę, że nie przywiązywałbym do tego aż tak wielkiej wagi. Piłkarze podczas tak wielkiego wydarzenia sportowego jak Euro 2012 wychodzą skoncentrowani maksymalnie na murawę boiska, więc nie sądzę, że wybrany utwór mógł w decydujący sposób wpłynąć na ich dyspozycję i koncentrację podczas spotkań.

Rozmawiał Paweł Jaśkiewicz


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lord
  • Lord
  • 09.05.2012 18:02

Rząsa to jest nowy ... "beton" PZPNu!!
Koleś jest tak samo zmanierowany jak cała ta świta PZPN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.