Facebook Google+ Twitter

Tomasz Siemoniak rozmawiał z internautami na temat przyszłości wojska

22 lutego br. szef resortu obrony narodowej odpowiadał na pytania internautów za pomocą serwisu społecznościowego Twitter. Wśród pytań o przyszłość polskiego wojska, padło pytanie o dziennikarstwo obywatelskie.

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Tomasz Siemoniak / Fot. Kancelaria Prezydenta RP/www.prezydent.pl/wolna licencjaTomasz Siemoniak przez godzinę odpowiadał na pytania ściśle związane z Wojskiem Polskim oraz jego problemami. Minister po raz kolejny potwierdził, iż plan wycofania Polskiego Kontyngentu Wojskowego z Afganistanu w 2014 roku, zostanie zrealizowany według wcześniejszych zapowiedzi.

Siemoniak wypowiedział się także na temat ochrony jednostek wojskowych przez firmy prywatne, co wedle niego jest mało trafionym pomysłem:

Nie przekonuje mnie model prywatnych firm ochrony, pracujemy nad nową koncepcją. Może przy wykorzystaniu NSR? - czytamy oficjalnym Twitterze Tomasza Siemoniaka.

Minister otrzymał też wiele pytań związanych ze stanem sprzętu polskiego wojska oraz dalszym planem na restrukturyzację administracji wojskowej, która wedle jego zapowiedzi widnieje w planach.

Szef resortu obrony wyraził się także mało pochlebnie na temat prasy poświęconej wojskowości, a dokładniej na temat tygodnika ''Polska Zbrojna'', która według niego nie dociera do cywili ani tym bardziej żołnierzy. Widzi on za to przyszłość promocji oraz rozpowszechniania wiedzy o wojsku w dziennikarstwie obywatelskim. Na moje pytanie skierowane o dziennikarstwo obywatelskie i wojsko, odpowiedział:

Proszę zobaczyć jak aktywni są obywatele i żołnierze na TT i FB. Potencjał ogromny.

Niestety minister nie odpowiedział na pytanie, czy w planach istnieje też stworzenie platformy informacyjnej bądź innego medium kierowanego przez MON, za pomocą którego cywile, jak i żołnierze mogliby wymieniać informację na temat Wojska Polskiego.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 22.02.2012 16:28

polskie wojsko to banda jełopów rządzonych przez kapelanów,za komuny była armia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ty
  • Ty
  • 22.02.2012 16:15

Wie pan, że wojsko polskie ściga internautów z atakie wpisy? Radzę uważać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja
  • Ja
  • 22.02.2012 16:02

Po co w ogóle utrzymywać tę komiczną armię.....darmozjadów. Puszą sie w tych swoich sztywnych mundurkach i goovno z tego wynika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.