Facebook Google+ Twitter

Tomasz Siemoniak zastąpi Bogdana Klicha na stanowisku ministra obrony narodowej

Prezydent Bronisław Komorowski powoła dziś Tomasza Siemoniaka na stanowisko ministra obrony narodowej. Tym samym zastąpi on Bogdana Klicha, który ustąpił z tej funkcji po publikacji raportu Millera.

Jak informuje tvp.info Tomasz Siemoniak zostanie dziś powołany na stanowisko ministra MON. Jest to spowodowane podaniem się do dymisji jego poprzednika Bogdana Klicha.

Siemoniak skończył Wydział Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1994 - 1996 był pracownikiem Telewizji Polskiej SA, gdzie zajmował m.in stanowisko dyrektora Biura Oddziałów Terenowych i dyrektora Programu 1. Od 1998r. do 2000r. pracował jako dyrektor Biura Prasy i Informacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Od grudnia 2000r. do lipca 2002r. był wiceprezydentem m.st. Warszawy. Od 26 lipca 2007r. sekretarz stanu w MSWiA.

Od nowego ministra Donald Tusk będzie oczekiwał zmian, które poprawią bezpieczeństwo w polskim lotnictwie. Premier dodał, że fakt, iż przyjął dymisję Klicha nie oznacza, że to jego obarcza odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piotr Dzis
  • Piotr Dzis
  • 06.08.2011 07:14

Jak mozna dymisjonowac generałów przez media. Co na to szef sztabu gen.Cieniuch.General to nie urzednik.Tusk dziala jak dyktator.Kompromitacja WP.Wszyscy winni tylko nie on.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TOMEK
  • TOMEK
  • 05.08.2011 13:34

Mam pytanie do pana ministra. Czy kiedykolwiek będzie ujawniony i podany do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 02.08.2011 20:07

Młody minister , zobaczymy ? Podobno z "jajami" .Szkoda mi Klicha ,oddany bez reszty wojsku -w służbie. Kadra [generalicja] go zawiodła - kłamała ,że jest OK . Nowy minister pozamiata , mam nadzieję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.