Facebook Google+ Twitter

Tomasz Sikora jedenasty w olimpijskim biegu masowym

Jewgienij Ustiugow został mistrzem olimpijskim w biegu masowym podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Medal srebrny wywalczył Martin Fourcade, a brązowy Pavol Hurajt. Tomasz Sikora był jedenasty.

Logo biathlonu podczas XXI ZIO w Vancouver / Fot. vancouver2010.comW niedzielę odbyły się w kanadyjskim Vancouver kolejne zawody biathlonowe w ramach XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich - bieg masowy panów. Wśród trzydziestu biathlonistów na trasę 15 km wyruszył z numerem 24 także jedyny nasz reprezentant - Tomasz Sikora.

Po pierwszym strzelaniu prowadził Austriak Simon Eder, przed Ukraińcem Andriejem Deryzemlią (+1,8 sek. straty) i Słowakiem Pavolem Hurajtem (+5,6). Wszyscy oni strącili pięć krążków. W sumie dwudziestu jeden zawodników nie spudłowało, sześciu pomyliło się raz, a trzech dwukrotnie. Niestety w tej ostatniej grupie znalazł się również Tomasz Sikora. Przez to Polak rozpoczął od trzydziestej pozycji (+52,7).

Po drugiej wizycie na strzelnicy sytuacja na prowadzeniu uległa tylko niewielkiej zmianie. Wciąż prowadził Eder. Na miejsce drugie przesunął się Norweg Emil Hegle Svendsen (+2,5), a trzeci biegł Hurajt (+6,3). Cała trójka nie popełniła błędu na strzelnicy. Tomasz Sikora natomiast pomylił się raz i awansował na dwudziestą dziewiątą pozycję (+1.08,6).

Strzelanie trzecie wprowadziło z kolei wiele zmian w czołówce. Na miejsce pierwsze wysunął się bowiem wciąż bezbłędny Hurajt. Drugi biegł również nieomylny na strzelnicy Francuz Vincent Jay (+2,3), a trzeci także z czystym kontem strzeleckim Szwed Björn Ferry (+3,0). Eder natomiast spudłował dwukrotnie i spadł na miejsce siedemnaste (+39,0), a Svendsen pomylił się raz i był szósty (+19,5). Tomasz Sikora z kolei za trzecim razem był już bezbłędny, co pozwoliło mu awansować na dwudziestą piątą pozycję (+1.03,2).

Podczas czwartej wizyty na strzelnicy bezbłędny ponownie okazał się Pavol Hurajt i to on wybiegł na pierwszej pozycji na ostatnią pętlę do mety. Na miejsce drugie awansował również dziś nieomylny na strzelnicy Rosjanin Jewgienij Ustiugow (+0,6), a na miejscu trzecim plasował się z jednym pudłem (podczas drugiego strzelania w pozycji leżącej) Austriak Christoph Sumann (+16,9).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.