2428 miejsce

Tomasz Sikora siódmy w olimpijskim biegu indywidualnym

Emil Hegle Svendsen został mistrzem olimpijskim w biegu indywidualnym podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Medal srebrny wywalczyli ex aequo Ole Einar Bjoerndalen i Sergiej Nowikow. Tomasz Sikora był siódmy.

Logo biathlonu podczas XXI ZIO w Vancouver / Fot. vancouver2010.comW czwartek podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver dwie godziny po rywalizacji kobiet rozegrano również bieg indywidualny mężczyzn. Na linii startu stanęło osiemdziesięciu ośmiu biathlonistów. Jako pierwszy na trasę 20 km wyruszył Polak Tomasz Sikora, a jako ostatni Słoweniec Vasja Rupnik. Wystartował również jeszcze jeden nasz reprezentant - Łukasz Szczurek. On pobiegł z 55. numerem startowym.

Logo XXI ZIO w Vancouver / Fot. vancouver2010.comMistrzem olimpijskim został Emil Hegle Svendsen. Norweg w pozycji leżącej nie popełnił błędu, a w pozycji stojącej chybił raz. Czas triumfatora to 48.22,5 min. Medal srebrny zdobyli ex aequo Ole Einar Bjoerndalen i Sergiej Nowikow. Obaj do mistrza olimpijskiego stracili 9,5 sek. Tomasz Sikora (Polska) / Fot. vancouver2010.comNorweg złoty medal przegrał na strzelnicy, bowiem pomylił się o jeden raz więcej od swojego rodaka. Z kolei Białorusin swój sukces zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu, gdyż znacznie wolniej pobiegł od Wikingów.

Z dobrej strony zaprezentował się Tomasz Sikora. Polak podczas dwóch pierwszych wizyt na strzelnicy nie strącił po jednym krążku, a podczas kolejnych dwóch już był bezbłędny. To wraz z dobrym biegiem spowodowało, że zajął wysokie siódme miejsce (+1.21,3 sek. straty) i na pewno wystartuje w niedzielnym biegu masowym. Natomiast Łukasz Szczurek zajął pięćdziesiąte dziewiąte miejsce. Młody Polak zaliczył trzy karne rundy i stracił do Svendsena aż 6.14,2 sek.