Facebook Google+ Twitter

Tomasz Strączyński świadomie zarażał HIV

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-12 14:36

Imię i nazwisko oraz zdjęcie osiemnastolatka, który świadomie mógł zarażać swoich partnerów seksualnych wirusem HIV podała dziś do publicznej wiadomości prokuratura w Kielcach. To kielczanin, Tomasz Strączyński. Śledczy apelują do osób, które miały intymny kontakt z nastolatkiem, aby zgłaszały się do lekarza oraz na policję mówi Radiu Kielce Piotr Gładysiewicz szef prokuratury rejonowej Kielce - Wschód. Dodaje, że opublikowanie wizerunku i danych osobowych chłopaka ma ostrzec i zmusić osoby, które miały z nim kontakt do zgłoszenia się na badania.

Na razie prokuratura wie o trzech przypadkach, w których osiemnastolatek miał kontakty seksualne z innymi mężczyznami. Najprawdopodobniej poznawał ich przez Internet i umawiał się na spotkania.

Sprawa wyszła na jaw kiedy okazało się, że osiemnastolatek miał kontakty seksualne z szesnastoletnim chłopcem. Śledczy postawili mu zarzut narażenia na zarażenie wirusem HIV chłopca. Kielczanin przyznał się, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.