Facebook Google+ Twitter

Tomasz Terlikowski - "Summa przeciw lewakom"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-13 07:42

Bycie chrześcijaninem nie daje gwarancji na życie wieczne i nie jest bezpłatną psychoterapią w sytuacjach kryzysowych, ale trudnym zadaniem. Realizować je trzeba nie tylko w domu, ale także w życiu społecznym i działalności publicznej.

 / Fot. PromoBenedykt XVI nie ma oporów, by o tym otwarcie przypominać. Dlatego wielokrotnie apelował do polityków określających się jako katolicy, żeby nie wspierali rozwiązań prawnych, które są nie do pogodzenia z nauczaniem Kościoła. Chodziło przede wszystkim o wspieranie prawa do eutanazji lub pozwalające na zabijanie dzieci nienarodzonych. (…)
Chrześcijańska odpowiedź zaś może być tylko jedna: Sprzeciw mimo wszystko. Nawet za cenę męczeństwa!

Globalna korekta polityczno-moralnego zaangażowania chrześcijaństwa dotyczy nie tylko kwestii zaangażowania międzynarodowego czy kary śmierci, ale również polityki rodzinnej bądź nawet akceptacji homoseksualizmu. W tej kwestii wprawdzie Watykan prezentuje stanowisko zdecydowanie bliskie konserwatystom, jednak już zdecydowana część zachodnich wyznań protestanckich z o wiele większym zaangażowaniem walczy o prawa homoseksualistów niż o dowartościowanie tradycyjnej (jak to się mówi z lekką pogardą „mieszczańskiej”) rodziny. Dotyczy to nawet tych wyznań, które nie godząc się na „małżeństwa gejowskie”, domagają się zdecydowanej walki z homofobią.

Tomasz P. Terlikowski (ur. 1974) - doktor filozofii, tłumacz i publicysta (obecnie w tygodniku "Wprost"). Wcześniej pracował w radiu (Plus i Jedynce), telewizji (TVP i TVP Historia), Polskiej Agencji Prasowej, tygodniku "Newsweek" i dzienniku "Rzeczpospolitej". Jest autorem kilkunastu książek, a także ojcem trójki dzieci.

Premiera książki już 13 listopada.
Wydawnictwo Red Horse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem ciekaw, jaka będzie ta książka. Kilkanaście dni temu Szymon Hołownia prezentował swoją nową książkę Monopol na zbawienie. Wogóle ciekawy pomysł, ponieważ można powiedzieć, że książka jest instrukcją do gry, która jest sprzedawana razem. W sumie jest to najdłuższa instrukcja do gry jaką widziałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.