Facebook Google+ Twitter

Tomasz Turowski twierdzi, że trzy osoby mogły przeżyć katastrofę smoleńską

Tomasz Turowski zeznał w prokuraturze, że po katastrofie 3 osoby dawały oznaki życia. Taką informację otrzymał od oficera rosyjskich służb.

Sonda

Zeznania Turowskiego

 / Fot. PRSteam.net/CC 2.5Turowski jest byłym agentem komunistycznych służb, obecnie pełni rolę polskiego ambasadora w Moskwie - w czasie katastrofy smoleńskiej był w Smoleńsku. Jest cennym świadkiem, ponieważ po katastrofie jako jeden z nielicznych dotarł bardzo szybko na miejsce tragicznego zdarzenia (5 minut po katastrofie).

Dla zwolenników teorii zamachu obecność współpracownika komunistycznej bezpieki w tamtym czasie w Smoleńsku jest podejrzana. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że Turowski zabronił nagrywania materiału z miejsca zdarzenia polskiej urzędniczce. "Powstrzymałem panią Jasiuk [jedna z pracownic ambasady] przed wejściem na teren wypadku i dalszym filmowaniem, aby nie utrudniać pracy służbom ratowniczym" - zeznał w prokuraturze.

Według Doroty Kani, wymienione osoby nie otrzymały właściwej pomocy: "Karetki przyjechały po kilkudziesięciu minutach. Nie było w nich lekarzy, a jedynie kierowcy i sanitariusze. Ludzie stojący na płycie lotniska nie rzucili się na pomoc, nie sprawdzili, co się stało z prezydentem Rzeczypospolitej. Urzędniczka z ambasady, która zaczęła filmować miejsce katastrofy, usłyszała polecenie, że ma wyłączyć kamerę." - napisała w swoim komentarzu.Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

chech
 • chech
 • 16.07.2012 10:45

Tak Elvis żyje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
smart
 • smart
 • 15.07.2012 22:44

Ale świadkowie mówią że karetki (jednak trzy) odjechały na sygnale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Taliesin

O "wracających karetkach" (nie trzech) mówili wszyscy.
Do wypadku zawsze jadą karetki.
Do katastrofy samolotu pasażerskiego jadą wszystkie dostępne...
Czy ich ilość ma świadczyć o liczbie tych, którzy przeżyli?
Po stwierdzeniu stanu faktycznego wracają do bazy, lub jak podobno było w tym przypadku służą również do transportu zwłok...:(
Ostatnie godziny przyniosły "rewelacje" Turowicza, wątpliwości zw. z dokumentacją dot. opisu sekcji zwłok Anny Walentynowicz, "grę równoległą" Macierewicza i in.
To niestety na pewno nie jest koniec.
Zdarza mi się myśleć, że dla spokoju zmarłych lepiej by było spocząć na dnie oceanu, tak jak ofiary Airbusa lecącego z Rio do Paryża.
Wtedy GPC i Macierewicz kwestionowaliby tylko kolor ławicy ryb nad wrakiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oskar
 • Oskar
 • 13.07.2012 21:19

Dopóki Petelicki gadał na PIS był cały i zdrowy.Dopiero gdy zaczął nazywać Tuska "pętakiem" a jego formację "patałachami" coś mu się przytrafiło.Co za przypadek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 13.07.2012 20:46

Niedawno PiS chciał Turowskiego wsadzać do więzienia . Przypomnijcie sobie jakie były awantury o niego choć notyfikację dostał za PiS .Teraz stał się wiarygodny ? Tak samo było z Petelickim , Kaczyński miał go na krótkiej liście 20 lat temu . Wymyślił bajkę o SMS -ach i już był kupiony przez PiS .Wszystko jest ok jak się dobrze kłamie na korzyść pisowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kaszub
 • Kaszub
 • 13.07.2012 20:19

Na słynnym filmiku "Koli" widać leżącą osobę pod skrzydłem poruszającą ręką.i słychać słowa po Polsku.No ale cóż.Film z uwagi na słabą jakość nie został uznany za źródło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 13.07.2012 17:03

O trzech karetkach odjeżdżających z lotniska mówili też inni świadkowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
<>
 • <>
 • 13.07.2012 15:39

Tak długo ten temat będzie maglowany aż winni katastrofy :Tusk i reszta ferajny, znajdą się w kryminale! Tego wymaga poczucie sprawiedliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A te trzy osoby to Macierewicz, Jarek i ta pani co w ostatniej chwili została w domu z powodu choroby?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile razy będziemy jeszcze podgrzewać tę zupkę? Czy ona aby nie jest już skwaśniała?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.