Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19799 miejsce

Tomasz Wieczorek zdobywcą Korony Maratonów Polskich

Mieszkaniec Bobrownik Tomasz Wieczorek jest zdobywcą Korony Maratonów Polskich

 / Fot. rozmowca / Fot. rozmówcaTomasz Wieczorek mieszka od 2004 roku w Bobrownikach, a jego przygoda z bieganiem rozpoczęła się w roku 2009. Powodem rozpoczęcia biegania była chęć bycia aktywnym oraz konieczność zrzucenia kilku kilogramów tu i ówdzie. Nie sądził wówczas, że od biegania można się uzależnić.
Ma na swoim koncie udział w ok. 50 zawodach biegowych - najwięcej (ponad 20) na dystansach półmaratonu - m.in. w Bytomiu, Wodzisławiu Śląskim, Dąbrowie Górniczej, Żywcu, Rybniku.
Jednak jego największym sukcesem jest zdobycie Korony Maratonów Polskich. Aby ją zdobyć trzeba ukończyć w przeciągu dwóch lat pięć największych maratonów w Polsce tj. w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Dębnie i w Warszawie. Najmilej wspomina swój start w Maratonie Warszawskim z metą usytuowaną na Stadionie Narodowym. Bieg ukończyło wówczas ponad 8 tys. maratończyków. Uczucie dobiegnięcia do mety maratonu jest jedyne w swoim rodzaju i nie da się go porównać z niczym innym - dlatego postanowił w bieżącym roku jesienią ponownie zmierzyć się z Królewskim Dystansem właśnie w Warszawie.
Oprócz tego po raz pierwszy chciałby spróbować też startu w zawodach triatlonowych, gdzie oprócz biegania trzeba jeszcze wykazać się pływaniem i jazdą na rowerze.

Gratuluję dorobku sportowego i życzę dalszych sukcesów. / Fot. rozmówca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.