Facebook Google+ Twitter

Tomaszewski: Cały zarząd PZPN z 2000 roku powinien usłyszeć zarzuty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 16:55

Zarzut niegospodarności usłyszał dzisiaj Michał Listkiewicz - były prezes PZPN podejrzany w wątku dotyczącym nieprawidłowości w Polskim Związku Piłki Nożnej. Zarzut dotyczy długów Widzewa Łódź.

W 2000 roku prezes PZPN miał nakazać przelanie ponad 7 milionów złotych nie na konto zadłużonego klubu, a niemieckiej firmy właściciela klubu Andrzeja G. Tym samym pieniądze nie zostały zajęte przez komornika i nie trafiły do wierzycieli Widzewa.

Jan Tomaszewski uważa, że nie tylko Michał Listkiewicz, ale cały zarząd PZPN z 2000 roku powinien usłyszeć zarzuty w sprawie niegospodarności. Były reprezentant Polski przypomniał, że cały zarząd, a nie tylko prezes PZPN, odpowiada za finanse związku. Dlatego w opinii Tomaszewskiego, prokuratura powinna postawić zarzuty wszystkim członkom zarządu. Jego zdaniem złem polskiej piłki nie jest Michał Listkiewicz , a 35 ludzi z zarządu Związku, którzy zastawiali się osobą byłego prezesa.

Według Jana Tomaszewskiego nieprawidłowości w finansach PZPN było znacznie więcej, ale Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie postawiła nikomu zarzutów na podstawie dokumentów, które jej dostarczył. Wyjaśnił, że firma pośrednicząca, która sprzedała prawa telewizyjne do meczów eliminacji mistrzostw świata w Niemczech, uzyskała z tego 29 procent prowizji, co jego zdaniem jest niezgodne z prawem.

Jan Tomaszewski poinformował, że w związku z - jego zdaniem - nieudolnym działaniem prokuratury w Warszawie, dokumenty dotyczące nieprawidłowości w PZPN przekazał do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Były reprezentant Polski liczy, że dzięki temu sprawa zostanie wyjaśniona do końca.

Michał Listkiewicz zezwolił na używanie jego nazwiska i wizerunku w mediach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.