Facebook Google+ Twitter

Tomaszewski: "Nigdy na nikogo nie donosiłem". IPN sprawdzi dokumenty

Były bramkarz reprezentacji Polski, Jan Tomaszewski, został zarejestrowany jako konsultant komunistycznej Służby Bezpieczeństwa - taką informację podał wczoraj Newsweek. Sam zainteresowany stanowczo zaprzecza tym doniesieniom. IPN natomiast zapowiada zbadanie sprawy.

Sonda

Wierzysz w tłumaczenia Jana Tomaszewskiego?

Jan Tomaszewski / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczInstytut Pamięci Narodowej udostępnia akta osobom uprawnionym, w tym dziennikarzom. Taka jest rola Instytutu i żadne informacje nie zostaną utajnione - mówi rzecznik IPN, Andrzej Arseniuk. Dodał także, iż oświadczenie lustracyjne Jana Tomaszewskiego, zostanie szczegółowo zbadane przez prokuratorów pracujących w instytucji.

- W oświadczeniu lustracyjnym napisałem, że nie współpracowałem z polskimi służbami. Nigdy na nikogo nie donosiłem i nigdy nie byłem współpracownikiem SB. Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Byłbym idiotą, gdybym podjął współpracę ze służbami, kiedy to się wszystko waliło. Jest jakaś nagonka na mnie - skomentował sprawę Tomaszewski w wypowiedzi dla portalu gazeta.pl.

Czytaj również: Jan Tomaszewski współpracował z SB? Może nawet stracić mandat

Sam zainteresowany tłumaczy, że w lipcu 1986 roku współpracował z Andrzejem Strejlauem, który wówczas był trenerem reprezentacji Polski. Tomaszewski pomagał wtedy w trenowaniu bramkarzy.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

zbigniew wojnicz
  • zbigniew wojnicz
  • 05.05.2012 12:22

wzrosty słuszny,tylko umysł mały,jesteś członkiem klubu,a może tylko członkiem? co najwyżej KLOAKI?

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian p
  • marian p
  • 18.12.2011 21:00

Czym predzej szlag powinien trafic to cale IPN.ile szkody i tragedii narobila ta instytucja.Przykre to,ze dzisiaj kazdego mozna posadzic,o cokolwiek,a najlepiej o wspolprace z komuna,oby za pare lat nie posadzano niewinnych o wspolprace z solidaruchami,a to moze nam grozic,gdyz coraz wiecej idiotow rzadzi nasza ojczyzna,a rywali trzeba eliminowac,To haslo rzadzacych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 03.11.2011 18:08

no cóz wielki piłkarz ale mały człowiek przecież mielismy tej klasy kiedyś rzesze piłkarzy lubański dejna anczok szarmach lato i innych ale żaden z nich sie nie upaprał a co do szewinskiej no też bardzo nieładnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 02.11.2011 17:54

@ Jędrzej - sam Tomaszewski powiedział ,że był w PRON -ie z Szewińską bo w Polsce panowała anarchia i popierał stan wojenny. Zresztą miał szerokie kontakty z ówczesną władzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 02.11.2011 16:33

sam fakt nie wiem czy prawdziwy ze popierał stan wojenny i należał do PRON byłby skandaliczny gdy koledzy piłkarze byli osadzeni ale może ten fakt jest nieprawdziwy czy można go potwierdzić

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 01.11.2011 19:37

To prawda. Nie wolno robić zbiorowej nagonki na człowieka,tylko dlatego,że ktoś robi sensację w jakiejś gazecie. A jeśli to tak nie było,że donosił? Już z Oleksego i z Kwaśniewskiego zrobili kiedyś szpiega rosyjskiego a nawet z różnych księży - donosicieli. Komuś jednak musi na tym zależeć aby stwarzać taki zły obraz tych ludzi w mediach. Jak oni mają się przed tym bronić? Nie bierzmy udziału w brudnej robocie. Znana jest też sprawa Zyty Gilowskiej,która w ogóle nie wiedziała,że ubek donosił cokowiek powiedziała itd. A ile to zdrowia zabiera tym oskarżanym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 01.11.2011 14:07

Gdy w latach 70-tych wb. w. redaktorzy Newsweeka" na stojąco włażili pod szafę" lub w ogóle Ich na świecie n ie było,pan już święcił sportowe tryiumfy.I wie pan że każdy zagraniczny wyjazd na Zachód sportowej ekipy bądż reprezentacji był pod nadzorem SB. Zawsze ktoś [kierownik drużyny ,trener ,lekarz,serwisant,czy masażysta] byuł SB-eckim OPIEKUNEM drużyny badż ekipy i z racji swoich startów musiał pan z taką osobą przynajmniej rozmawiać! A taki SB-ek pisał po powrocie do Kraju meldunek czy sprawozdanie w którym dla większej swojej premii pisał że np. zwerbował pana jako KONSULTANTA, A PAN NAWET O TYM NIE WIEDZIAŁ!!! Potrafił nawet taki SB-ek pisać fałszywe meldunki jako niby pan zgarniając przy tym niezłą premię bądż nagrodę.I teraz takie fałszywe meldunki,przechowywane i IPN -e,mogą przysporzyć panu sporo kłopotów.
Ciekawe że sprawa bycia "KONSULTANTEM" zaczęła się w czasie gdy został pan posłem i publicznie zapowiedział pan rozliczenie kosztów budowy stadionów i PZPN-u w całości.
Dopuki był pan zwykłym obywatelem,ale zasłużonym sportowcem był pan dla pewnych ludzi stosunkowo niegrożny ,ale teraz jako POSEŁ ma pan o wiele większe możliwości i tego się niektórzy obawiają. Stąd ta nagonka. Trzeba by się zapytać tych redaktorów z NEWSEEKA kto Ich inspirował.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 01.11.2011 14:05

Gdy w latach 70-tych wb. w. redaktorzy Newsweeka" na stojąco włażili pod szafę" lub w ogóle Ich na świecie n ie było,pan już święcił sportowe tryiumfy.I wie pan że każdy zagraniczny wyjazd na Zachód sportowej ekipy bądż reprezentacji był pod nadzorem SB. Zawsze ktoś [kierownik drużyny ,trener ,lekarz,serwisant,czy masażysta] byuł OPIEKUNEM drużyny badż ekipy i z racji swoich startów musiał pan z taką osobą przynajmniej rozmawiać! A taki SB-ek pisał po powrocie do Kraju meldunek czy sprawozdanie w którym dla większej swojej premii pisał że np. zwerbował pana jako KONSULTANTA, A PAN NAWET O TYM NIE WIEDZIAŁ!!! Potrafił nawet taki SB-ek pisać fałszywe meldunki jako niby pan zgarniając przy tym niezłą premię bądż nagrodę.I teraz takie fałszywe meldunki,przechowywane i IPN -e,mogą przysporzyć panu sporo kłopotów.
Ciekawe że sprawa bycia "KONSULTANTEM" zaczęła się w czasie gdy został pan posłem i publicznie zapowiedział pan rozliczenie kosztów budowy stadionów i PZPN-u w całości.
Dopuki był pan zwykłym obywatelem,ale zasłużonym sportowcem był pan dla pewnych ludzi stosunkowo niegrożny ,ale teraz jako POSEŁ ma pan o wiele większe możliwości i tego się niektórzy obawiają. Stąd ta nagonka. Trzeba by się zapytać tych redaktorów z NEWSEEKA kto Ich inspirował.

Komentarz został ukrytyrozwiń
SSS
  • SSS
  • 01.11.2011 12:42

Gębka, zacznij opowiadać jak cię zwerbowano.

Komentarz został ukrytyrozwiń
SSS
  • SSS
  • 01.11.2011 12:41

salon SB-eków z PO robi wrzawę, gdy ktoś kłamliwie krzyknie "ten to sb-konsultant"
kłamstwo, które wystarcza do odwrócenia uwagi od prawdziwych SB-eków których pełno w PO