Facebook Google+ Twitter

Tomaszewski skreślony z listy członków Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski

Były bramkarz polskiej reprezentacji pożegnał się z Klubem Wybitnego Reprezentanta Polski. Wcześniej postulował o to przewodniczący klubu Władysław Żmuda za wypowiedziane przez Tomaszewskiego słowa w kierunku polskich piłkarzy.

Sonda

Co myślisz o Janie Tomaszewskim?

 / Fot. Cezary PiwowarskiJak informuje Onet.pl Władysław Żmuda złożył wniosek o skreślenie byłego bramkarza z listy członków Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski, który w koszulce polskiej reprezentacji wystąpił w 63 spotkaniach.

Czytaj też: Artykuły Jana Tomaszewskiego w Wiadomościach24.pl


Wniosek miałby być konsekwencją wypowiedzianych w kierunku polskiej reprezentacji oraz konkretnych zawodników np. Damiena Perquisa, bulwersujących słów. Wniosek Żmudy popierają Wojciech Przybylski - rzecznik etyki PZPN oraz przewodniczący komisji ds. etyki i fair play Czesław Biskup.

Jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012 w Polsce Jan Tomaszewski nie wstrzymywał się od kontrowersyjnych wypowiedzi na temat orzełka na koszulce polskiej reprezentacji.

Jan Tomaszewski były bramkarz, jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie został on zawieszony w swych prawach na okres jednego miesiąca. Były już członek KWRP podkreśla, iż z klubu odszedł sam, dodaje, że nie jest to dla niego przyjemna sytuacja, jednak jeśli taka jest wola kolegów z klubu będzie o sobie mówił, jako byłym członku elitarnego klubu. Jednocześnie wyraża nadzieję, iż pozostali członkowie klubu nie będą postulowali do narodu polskiego o wykreślenie z pamięci nazwiska Jana Tomaszewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ja wychodzę z innego założenia niż przedmówca. Ważne jakim się jest człowiekiem, a nie jakim się jest bramkarzem, listonoszem, czy dostawcą pizzy. A człowiekiem Jan Tomaszewski jest wg mnie złym. Być może w niektórych sprawach ma trochę racji, ale teraz nikt nie traktuje go poważnie przez sposó w jaki te racje przedstawia. Nazwać drugiego człowieka śmieciem bez powodu? Nie przystoi ani wybitnemu reprezentantowi, ani zwykłemu szaremu zjadaczowi chleba. Taki mamy świat, że w reprezentacjach narodowych grają nie tylko rodowici mieszkańcy krajów. Fifa i Uefa temu przyklaskują, zmieniając przepisy tak, aby nawet gra w meczu towarzyskim w barwach jednej reprezentacji nie przekreślała szans na występ w innej. Dla mnie nie jest to problemem. Jestem w stanie identyfikować się z taką kadrą. Natomiast jeśli Jan Tomaszewski symbolizuje Polskość, to nie wiem, czy nie byłoby dla mnie większym problemem identyfikowanie się z nim, niż z którymkolwiek z naszych stranieri. Tak się właśnie rozmienia legendę na drobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duże dzieci maja większą zabawkę. Śmieszne te zabiegi wokół Jana Tomaszewskiego. Możecie sobie wyrzucać, wykluczać, karać w najbardziej śmieszny sposób, a Jan Tomaszewski i tak największym bramkarzem był!
A co mają do tego aktualne jego poglądy? Każdy przecież może zbłądzić... Ludzką rzeczą grzeszenie jest i basta!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Postronny
 • Postronny
 • 29.06.2012 08:02

W PZPN działa komuna, za wypowiedzi na bruk. Panie Żmuda niech się Pan wstydzi za osiągnięcia dyskryminować człowieka? Nastały Stalinowskie czasy ? Pan Tomaszewski powiedział prawdę o Polskich piłkarzach ,co pokazali na Euro wszyscy widzieli. a co dzieje się w PZPN wszyscy wiedza i słyszą .PZPR-OWSCY kolesie kase zwineli , a niewygodnych na bruk. To twierdza dla prominentów. Szkoda gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Troll
 • Troll
 • 28.06.2012 21:24

No to czegoś nie rozumiem , każdy WIELKI co popełni skandaliczne zachowanie jest pozbawiany tytułów , odznaczeń , a piłkarz to co ? święta krowa ? Przynależność do takiego klubu też zobowiązuje . Jeśli on się brzydzi ,że grał w reprezentacji z orzełkiem na piersiach to członkostwo w tym klubie mu ciążyło. Dobrze ,że odszedł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
 • Rak
 • 28.06.2012 21:12

Przecież powiedział prawdę.Szokujące jest to że za mówienie prawdy skreśla się ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie.
 • No Nie.
 • 28.06.2012 21:07

@ druga Jolka ?
A Włosi strzelili gola.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie.
 • No Nie.
 • 28.06.2012 20:51

@ 19 :04 Tomaszewski sam złożył rezygnację nie czekając na decyzję zarządu Klubu...
Dodał kolejne skandaliczne zdanie.
Jeśli ktoś się nie zgadza z czyjąś opinią to jego problem .
Odnoszę wrażenie , że art został przeredagowany a niewygodne posty usunięte.
Zasługi zasługami ale czy chamstwo pan Tomaszewskiego ma być tolerowane ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto,

Obawiam się, że bycie wybitnym reprezentantem nie musi mieć wiele wspólnego z Klubem Wybitnego Reprezentanta.

I w tym chyba leży problem. Z tytułu samej nazwy mamy jakieś oczekiwania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z panem Patrykiem. Tomaszewski był wybitnym reprezentantem Polski i tego faktu nie zmieniają jego bulwersujące wypowiedzi, do których mam zresztą bardzo krytyczny stosunek. A mieszanie się do tego rzecznika etyki PZPN zakrawa na kpinę:/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 28.06.2012 19:04

Dziewczyno zacznij pisać uczciwie. Żmuda złożył wniosek, co nie znaczy, że Tomaszewski nie jest już członkiem Klubu. W każdym materiale piszesz kłamstwa wg swojej interpretacji. Jeżeli jesteś studentką Prawa i Administracji, to jak najszybciej zmień kierunek. Nie zarobisz na chleb.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.