Facebook Google+ Twitter

Tony Rickardsson - honorowy obywatel Tarnowa

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-06-22 22:45

Najlepszy żużlowiec świata-honorowym obywatelem Tarnowa. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni. Wnioskował o to prezydent Mieczysław Bień - z listą poparcia podpisaną przez ponad tysiąc kibiców.

Tony jest od lat związany z Tarnowem. Tu jeździł przez trzy lata - od 1994 roku. Później reprezentował barwy Stali Gorzów. Przed sezonem 2004 wrócił na "stare śmieci".
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj startować. Obecny sezon jest moim szóstym w tych barwach. Zdecydowałem się na występy z "jaskółką" na plastronie, gdyż mam bardzo dobre wspomnienia z poprzednich moich startów w Unii. Poza tym lubię tutejszych kibiców, są wspaniali. Tu jest po prostu cudownie! - mówił Tony wyjaśniając powody swojego powrotu do Tarnowa. - W swojej karierze startowałem w siedmiu polskich klubach i we wszystkich byłem dobrze traktowany, jednak Tarnów jest najbliższy mojemu sercu.
Tony nie ukrywa, że lubi Tarnów i wieczorne po nim wędrówki. Gdy zatrzymuje się w hotelu w centrum miasta, wybiera się na spacer po zabytkowych zaułkach miasta. Mówi, że chętnie będzie tu wracał nawet po zakończeniu żużlowej kariery. Obecny sezon ma być jego ostatnim. Rickardsson przesiada się z motocykla do samochodu - już bierze udział w wyścigach.
Oficjalne zakończenie jego wielkiej sportowej kariery zaplanowano w Tarnowie w październiku.
Wówczas na miejskim stadionie ma się odbyć turniej pożegnalny. Podczas tych zawodów Rickardsson otrzyma tytuł przyznany mu wczoraj przez radnych.
Agnieszka Borzęcka/ Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.