Facebook Google+ Twitter

Too Much Pussy! Feminist Sluts, A Queer X Show - recenzja filmu

Już niewiele pozostało mi do opowiedzenia o filmach z tegorocznego International Queer Film Festival w Hamburgu. Kolejna moja recenzja filmowa dotyczy filmu "Too Much Pussy! Feminist Sluts, a Queer X Show".

Czy można powrócić w czasie do czegoś lub kogoś, co przed trzydziestu laty było niezwykle bliskie naszemu sercu? Czasami można dokonać tego cudu poprzez dobrą książkę, piosenkę lub utwór muzyczny, albo film, taki jak "Too Much Pussy!"

Treść banalna i naturalna jak samo życie! Grupa młodych dziewczyn z Berlina, San Francisco, Amsterdamu jeździ busikiem po metropoliach europejskich i gra kabaret, burleskę z udziałem samych siebie i swojego ciała. Kto tego sam nie przeżył, nie zrozumie tego boskiego "teatru życia"!

"Nie chcę ażeby moją Pussy oglądali jedynie "funkcjonariusze społeczni" do tego specjalnie upoważnieni, jak pani higienistka w szkole, lekarz w klinice chirurgicznej, funkcjonariuszka policji etc., etc., I Love my Pussy! Dlatego oglądajcie Ją wszyscy na słońcu, w ogrodzie, pomiędzy kwiatami, pod błękitnym niebem, wśród zieleni! Przyjdź na moje przedstawienie, na dobrą burleskę, ażeby zobaczyć to, co dotychczas poprzez społeczne tabu, było przed twoimi oczami skrycie chowane!". Taki tekst widnieje na ulotkach, które wśród śmiechów, zabaw i radości dziewczęta rozdają przypadkowym przechodniom na ulicach metropolii lub w zacisznych kafejkach pod słonecznym parasolem.

Ale Girls są również świadome niebezpieczeństw jakie na nie czyhają ze strony fanatyków pseudomoralności z pistoletami w ręku. Wtedy rozwieszają swoją tęczową, wielobarwną Flagę Miłości, zapalają świeczki ku przestrodze oraz ku pamięci poturbowanych przez mężczyzn koleżanek. Dziewczęta obejmują się życzliwie nawzajem. W busiku, który stał się ich domem na kółkach - długo jeszcze będą rozmawiały, dlaczego lesbijskie dziewczęta mają mniej możliwości chronienia się przed różnymi chorobami, aniżeli geje.

Queer Film Festival jest przeciwstawieniem do filmów pornograficznych; a przecież i tu i tam jest przede wszystkim praca z własnym ciałem, do której niezbędna jest własna świadomość wartości swego ciała w każdym calu oraz pozytywne patrzenie na życie! Kochanie nie tylko siebie, ale przede wszystkim życia ludzkiego i innych ludzi.

Emilie Jouvet, Francja / Niemcy, 98'

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

sierus
  • sierus
  • 08.06.2011 19:05

Milena, sprawdź tu: http://www.facebook.com/event.php?eid=167939076598899. Lub tutaj: http://www.emiliejouvet.com/#/news-projoconf/3525172.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Milena Starska
  • Milena Starska
  • 28.05.2011 08:34

chciałam zapytać gdzie ten film można obejrzeć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Isabello jest mi niezwykle mile, iż moje krótkie recenzje filmowe z Queer Film Festival podobają się Tobie, i mam nadzieje.. nie tylko Tobie! - Kiedy korespondowałem z uczniami OSHO w Polsce, i tłumaczyłem im z niemieckiego THE BOOK of WOMEN, powiedzieli krótko; -"Andrzej w rzeczywistości jest kobietą";))) coś w tym jest! A jednocześnie zwyczajnej przekory: wobec tych prof. lekcji "klasycznego Aktu", który mieliśmy u nas na HAW w Hamburgu. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzeju, bardzo mi sie podobają twoje krótkie i zwięzłe recenzje. Na te tematy trudno jest pisać, są to tematy tabu i nie dla każdego. Trzeba znać, rozumieć te problemy. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.