Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

723 miejsce

Top 5 blogów o projektowaniu wnętrz

Meblujesz? Remontujesz? Urządzasz? Informacji i inspiracji szukaj na blogu.

 / Fot. źródło: http://www.nuvist.com/wpWielu z czytelników w pewnym momencie życia staje przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie własnego pokoju, mieszkania, czy domu. Emocje, jakie w takich momentach wiszą w powietrzu niejednokrotnie pozbawiają nas trzeźwej oceny własnych wyobrażeń i planów. Dochodzimy często do punktu, w którym zalewa nas chaotyczna lawina podpowiedzi, sugestii, promocji. W gąszczu informacji płynących z Internetu bardzo przydatne mogą okazać się blogi. To bardzo często kopalnia inspirujących pomysłów, usystematyzowana baza wiedzy na temat designu i architektury wnętrz. Poniżej przedstawiam listę moich ulubionych blogów, na których szukam inspiracji, gdy czuję, że nastał czas na całkiem absorbujący remont, lub tylko na kilka kosmetycznych poprawek wnętrza. Lista bardzo skromna (tylko 5 blogów) i bardzo subiektywna (główny wskaźnik przy wyborze to wskaźnik częstotliwości moich wejść).

5. SANCTUARY - random ramblings & inspiration

To bardziej sztuka niż design, prezentowane fotografie często są naprawdę wyjątkowe, a przedstawiane ujęcia wyszukane, ale… przecież można zaprosić sztukę do domu. Ja przeglądając tego bloga często mam poczucie, że zaglądam na wystawę do galerii, ale równie często odnoszę wrażenie, że ocieram się o coś, co autorka określa mianem brudnej elegancji. To coś mimo, że na pierwszy rzut oka odstrasza, już na drugi intryguje i prosi o zastosowanie we własnym mieszkaniu – ujęcie, nietypowy pomysł, urzekające zestawienie. SANCTUARY prowadzi mieszkająca w Helsinkach Rebecca, która bloga definiuje jako notatnik inspiracji i pomysłów.

4. EMMAS DESIGNBLOGG - design and style from a scandinavian perspective

Mam wielu znajomych, którzy z tęsknotą wypatrują nowego katalogu IKEA. Niby niedbale, a jednak z rozmysłem układają go na widoku, sygnalizując odwiedzającym gościom, że są zaznajomieni z najnowszymi trendami skandynawskiego designu. Prawda jest taka, że zdjęcia robione na potrzeby katalogu IKEA mają w sobie coś, co sprawia, że przez chwilę zatrzymujemy się nad fragmentem codziennego życia – życia, które w jakimś stopniu każdy chciałby wieść. Jasne salony, kilka książek niby od niechcenia porzuconych na podłodze, kolorowa poduszka, zioła w kuchni i ręczniki w idealnym porządku w łazience. Można się zainspirować i choć przez chwilę pomieszkać na stronach tej bajki. Blog, który polecam na miejscu czwartym jest kwintesencją skandynawskiego designu i ma w sobie wszystko to, co kusi i uwodzi w katalogach IKEA. Można się zapatrzeć na te zdjęcia i w wielu przypadkach można się realnie zainspirować.

Założycielką bloga jest 34-letnia Emma Fexeus – stylistka wnętrz, autorka książki Northern Delights Scandinavian Homes, Interiors and Design. Wg słów Emmy blog jest miejscem, gdzie dzieli się inspirującymi zdjęciami najlepszych stylistów i fotografów (wszystko w stylu skandynawskim) i swego rodzaju "sposobem na zachęcanie do bardziej zrównoważonego stylu życia, w przeciwieństwie do konsumpcjonizmu, który króluje w większości innych mediów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.