Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1843 miejsce

Top 5 blogów sportowych

Blogi są dobrym uzupełnieniem informacji ze świata. Komentarze i subiektywne opinie pozwalają inaczej spojrzeć na aktualne wydarzenia. Moje top 5, to blogi przede wszystkim zapaleńców piłkarskich, pisane z różnych perspektyw boiska.

5. Subiektywnie o piłce


Zrzut ekranu bloga Subiektywnie o piłce / Fot. Anna DomowiczMoje top 5 blogów sportowych zacznę od miejsca piątego - Subiektywnie o piłce - blog mojego autorstwa, pisany z perspektywy przede wszystkim wielkiego sympatyka piłki nożnej, początkującego dziennikarza sportowego i sędziego piłkarskiego. Blog, na którym znajdują się komentarze do aktualnych wydarzeń piłkarskich, a także własne doświadczenia związane ze światem, w którego centrum znajduje się piłka nożna. Piłka nie tylko w wydaniu wielkich światowych boisk, ale też niższych lig, po B klasę rozgrywkową. Blog prowadzony z wielu perspektyw, ale mający na celu ukazanie dobrej strony mocy futbolu, związaną z emocjami i nieprzewidywalnością, które są częściami składowymi tej pięknej dyscypliny.

Jednym zdaniem "Całkiem subiektywne opinie i spostrzeżenia o piłce nożnej z kobiecej perspektywy"

4. Pod Pressingiem


Zrzut ekranu bloga Pod Pressingiem / Fot. Anna DomowiczBlog zapaleńców piłkarskich, którzy robią dużo dobrej roboty. Praktycznie codziennie autorzy przeglądają serwisy informacyjne i blogi, a potem wybierają z tysiąca treści, te najlepsze, które zaopatrują w krótki komentarz. Wszystko układają w przystępny i przejrzysty sposób, podając na tacy to, co najważniejsze dla czytelnika, który chce w skrócie poznać realia opisane przez sportowy Internet.

Jednym słowem "Cały piłkarski Internet w jednym miejscu"

3. A bramki są dwie


Zrzut ekranu bloga A bramki są dwie / Fot. Anna DomowiczObecnie niestety nieaktualizowany blog profesjonalisty w fachu dziennikarstwa sportowego - Romana Kołtonia. Trafne opinie, komentarze, dużo cennych wiadomości, które niejednokrotnie na tym blogu po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Tysiące komentarzy czytelników, którzy nie raz i nie dwa tworzyli naprawdę zajmujące i rzeczowe konwersacje. Wart uwagi jest nie tylko blog i treści redaktora Kołtonia, ale także to, co piszą czytelnicy. Wiadomo, że hejterzy są wszędzie, ale na "a bramki są dwie" jest wiele osób, które od kilku lat wymieniają się swoimi poglądami, skupiając się na konkretach i trafnie oceniając wydarzenia sportowe, niejednokrotnie reprezentując różne przynależności i barwy klubowe.

Szkoda, że autor porzucił prowadzenie bloga, ale spotkać go można na Twitterze, bądź w innych serwisach.

2. Ofsajdowo


Zrzut ekranu bloga Rafała Rostowskiego / Fot. Anna DomowiczBlog Rafała Rostowskiego, sędziego piłkarskiego, który dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami o sprawach związanych z sędziowaniem i piłką nożną. Poglądy i sprawy, o których wielu fanów dyscypliny nie ma pojęcia, bądź po prostu nie zdaje sobie z nich sprawy. Zupełnie inny punkt widzenia, pisania i mówienia o piłce, aniżeli ten, z którym spotykamy się na co dzień w mediach.

Jak wygląda życie sędziego piłkarskiego, z jakimi problemami boryka się na co dzień, jakie ma zdanie na temat technologii w sędziowaniu? By poznać odpowiedzi, zdecydowanie polecam blog sędziego z 25 letnim stażem ciężkiego rzemiosła na boiskach piłkarskich.

Jednym zdaniem "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o sędziowaniu, ale baliście się zapytać"

1. Ósmy dzień tygodnia


Zrzyt ekranu bloga Ósmy dzień tygodnia / Fot. Anna DomowiczGuru dziennikarstwa sportowego młodego pokolenia, fachowiec i przede wszystkim zapaleniec jak wszyscy powyżej - Przemysław Rudzki. Spojrzenie na piłkarską rzeczywistość niejednokrotnie ironiczne, ale szczere, zgodne z tym, co czuje sam autor. Przyjemne do czytania, często ujmujące, bo związane z prywatnymi doświadczeniami. Najbardziej merytoryczne z możliwych. Czasem subiektywne, ale chyba jednak najbardziej obiektywne z możliwych wypowiedzi o piłce nożnej.

Polecane przede wszystkim sympatykom ligi angielskiej, bo z nią najbardziej zżyty jest Rudzki.

Sam autor o sobie "To że jestem ironiczny nie oznacza, że przestałem kochać futbol. Spokojnie. Bywam błaznem, ale komu się to nie zdarza?"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

pomeczu.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te blogi, które wymieniasz to klasyki, które znają wszyscy, bo prowadzą je znani dziennikarze sportowi, a w blogowaniu trzeba doceniać tych, którzy robią coś dla własnej pasji, a nie są znani z tego co robią, ot takie perełki i w moim rankingu m.in. o to chodzi, zwłaszcza jeśli chodzi o Pod pressingiem, czy blog Rostowskiego, o którym wiele osób nie ma pojęcia, a który jest interesujący pod względem tematyki, a i treści na nim prezentowane są oryginalne... a przede wszystkim ważne dla dyscypliny jaką jest piłka nożna.
Gdyby to był ranking na top 5 dziennikarzy sportowych, to nazwiska, które wymieniłeś byłyby zapewne w pierwszej piątce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie brakuje mi tutaj podstawowych (wg. mnie) pozycji dla fanów sportu, czyli Rafała Steca (http://rafalstec.blox.pl/html), najlepszego twittującego dziennikarza w Polsce Michała Pola (http://michalpol.blox.pl/html), a także takich tuz jak Przemysław Iwańczyk (http://iwanczyk.blox.pl/html), czy Dariusz Wołowski (http://www.dariuszwolowski.blog.interia.pl/). Nie żebym ujmował coś podanym przez Panią blogach, ale moim zdaniem te podane przeze mnie są (podkreślam moim zdaniem) na innym wyższym poziomie niż reszta. Ale każdy może mieć przecież własne zdanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.